Článek
Berenika Kohoutová (34) se ostře ohradila proti použití její písně v rámci předvolební kampaně SPD Tomia Okamury. Část songu Dělám stojky zazněla ve čtvrtek na mítinku SPD v Olomouci, herečka se od spojení s tímto hnutím rázně distancuje a věc předala právníkům.
„Moji milí sledující. Bez mého souhlasu a bez patřičné licence byla má píseň Dělám stojky použita ve volební kampani hnutí SPD. Užití mé hudby tímto způsobem je porušením autorských práv. Navíc je tím zasaženo i do mých osobnostních práv, neboť veřejné použití mých písní na předvolebních akcích hnutí SPD vyvolává dojem, že jsem jejich podporovatelkou, což není pravda,“ uvedla Kohoutová na sociální síti.
„Od hnutí SPD i jejich politické činnosti se důrazně distancuji. Toto jednání považuji za nepřijatelné, celou záležitost jsem tak předala právním zástupcům, kteří již podnikají příslušné právní kroky,“ doplnila zpěvačka ve svém prohlášení.
A aby dala ještě více najevo své znechucení, u postu použila zvracející emotikony a hashtag „NedělámStojkyProSPD“.
Super.cz požádalo mluvčí SPD o vyjádření, do vydání článku neodpověděla.