Libuše Švormová se poprvé objeví v Cestách domů.

Libuše Švormová se poprvé objeví v Cestách domů. Foto: Archiv FTV Prima

Česká Angelika je novou posilou Cest domů: A hned na úvod ji čeká srdeční kolaps. Přežije první scénu?

26. února 2014 14:56

Oblíbená herečka Libuše Švormová (78), jejímž hlasem mluvila legendární Angelika, je novou posilou seriálu Cesty domů.

Švormová si zahraje tetu největšího záporáka primáckého seriálu - mafiána Záviše (Ivan Jiřík). A hned na úvod si pro Švormovou alias tetu Ester Konůpkovou tvůrci seriálu připravili napínavou scénu.

V domě Ester si totiž hodlá pronajmout ordinaci Veronika (Jana Janěková ml.). Ester ale před jejíma očima zkolabuje a málem zemře! Švormová se tak hned na úvod bála, že je to pro ni první a zároveň poslední seriálová scéna. Režisér Jiří Adamec ji ale zemřít nenechal a herečka je nadšená, že milou a pozitivní postavu bude ztvárňovat i nadále.

„Semetrik už jsem se v životě nahrála dost, tak doufám, že Ester její kladná povaha vydrží. Nevím, kam tato postava směřuje, jenom pevně doufám, že ji scenáristé nenechají umřít. Já totiž před kamerou a na divadle strašně nerada umírám. Přála bych si proto, kdyby Ester scenáristé chtěli nechat odejít, aby ji raději odeslali na nějakou dlouhou dovolenou k moři,“ směje se herečka, jež si pochvaluje spolupráci s mladšími herci.

„S Janou Janěkovou mladší ani s Ivanem Jiříkem jsem se před kamerou ani na divadle zatím ještě nepotkala. S Janou se mi pěkně hraje vztah, že právě jí Ester tolik důvěřuje a přeje si, aby zrovna s ní udělal její synovec štěstí. On ani pan Jiřík nevypadá zatím jako velký gauner. Spolupráce s oběma se mi moc zamlouvá,“ pochvaluje si herečka. 

Anna Veškrnová , Super.cz


Časová osa článků