Karel Schwarzenberg asi přemýšlí, jak z lapálie ven.

Karel Schwarzenberg asi přemýšlí, jak z lapálie ven. Michaela Feuereislová

Takhle naštvaný snad nikdy nebyl! Skandál s prostopášnou přítelkyní rozčílil knížete do nepříčetnosti

2. prosince 2013 9:20

Médii hojně probíraná nová kamarádka bývalého ministra zahraničí Karla Schwarzenberga Jana Vopěnková dělá nejstaršímu českému poslanci pořádné vrásky na čele. Skandální diva, která je označována za blízkou přítelkyni ženatého politika a která se možná za jeho peníze ohákla v luxusním butiku, není téma, které by chtěl s novináři probírat. Když se ho na ni zeptali, vyletěl jako čert z krabičky. „K tomu se vůbec nevyjadřuji!“ řekl pobouřeně!

Jaký vztah má ve skutečnosti k Vopěnkové, odmítl prozradit. „Do toho vám nic není,“ opakoval dvakrát na křtu nového kalendáře sdružení DebRA, pomáhajícího pacientům s nemocí motýlích křídel. V tváři měl pak drahnou chvíli nakvašený výraz, který ho opustil až později, ve chvíli, kdy se setkal s pacienty, které svou přítomností přišel podpořit.

Přitom kdyby nevzal dotyčnou madam na Slavíka, nikdy by se o její existenci veřejnost nedozvěděla a neřešila by její skandální minulost.

Bývalého vládního politika poslední dobou může těšit jen fakt, že sto procent výtěžku z kalendáře 12plus12, kterého byl kmotrem, jde díky sponzorům rovnou na nákup terapeutických pomůcek nemocných. Aspoň něco je pořád ještě v pořádku... 

David Zápal , Super.cz