Kylie Minogue postaví v Praze chrám bohyně Afrodity za půl miliardy

Grandiózní podívanou přiveze do pražské O2 areny australská zpěvačka Kylie Minogue. V rámci svého Aphrodite: Les Folies tour vystaví v areně chrám bohyně Afrodity. Podle managementu zpěvačky půjde o technicky nevyspělejší a nejdokonalejší produkci, která kdy byla vytvořena pro halovou show.

Obří pódium ve tvaru srdce s více než miliónem pohyblivých částí, sedm výtahů a 30 vodních fontán, které budou tryskat do výšky 30 metrů a unikátní systém umožňující účinkujícím vznášet se nad hlavami diváků po celé aréně - na to vše se mohou fanoušci Kylie Minogue v Praze těšit.

„S takovou show v České republice ještě žádný umělec nevystoupil. Diváci tu už zažili během koncertů obří pyrotechnické a laserové show, ještě nikdy ale na pódiu uprostřed diváků nechrlily desítky fontán vodu do výšky osmipatrového domu,“ řekl Jan Tuna, mluvčí společnosti Bestsport, která koncert v ČR pořádá.

Pokud se rozhodnete koncert navštívit, nevyplatí se šetřit na lístcích. Majitelé nejlepších a tedy i nejdražších vstupenek se totiž ocitnou přímo v centru dění, v samém středu obřího srdce s Kylie Minogue, podle které se mohou těšit na 4D zážitek.

Kvůli obřím fontánám se totiž během show neobejdou bez speciálních pláštěnek, které dostanou před koncertem od managementu zpěvačky ve speciálním batůžku. Kromě originální pláštěnky dostanou diváci v batůžku i ručník, který jim po koncertě přijde vhod.

Australská zpěvačka na své show rozhodně nešetřila. A to jak penězi, tak přírodními zdroji. Cena celé produkce pro show Aphrodite: Les Folies tour je přes 25 miliónů dolarů, což je více než půl miliardy korun.

A objem nádrží fontány vodního systému je 41 tisíc litrů a k jejich naplnění bude třeba vody ze dvou hasičských cisteren. Voda v nádržích se bude každý den upravovat a ohřívat.

Pódium je ale v místech dopadu vody vybaveno unikátním hliníkovým systémem, který umožní bezproblémový odtok vody a její následnou recyklaci. S vodou se tak nebude zbytečně plýtvat. S takovými fontánami dosud u nás nevystoupil žádný umělec.

Obří fontány a nákladná show ale nebudou jediným překvapením. Součástí představení bude i systém, který umožňuje účinkujícím vznášet se nad hlavami diváků po celé aréně.

A Češi budou jedni z prvních na světě, kteří tuto show budou moct shlédnout na vlastní oči. Do pražské O2 areny dorazí Kylie Minogue 2. března. Celosvětové turné odstartuje 19. února v dánském Herningu, tedy pouhých 11 dnů před pražským koncertem.

 Karen Mchitarjan
 


Časová osa článků