Yemi se svým otcem Yomim a Simonou Krainovou.

Yemi se svým otcem Yomim a Simonou Krainovou. Michaela Feuereislová

Na svatbu odmítl Yemiho otec přijít. Nyní zpěváka jeho tatínek konečně veřejně podpořil

Yemi A.D. má za sebou fantastický den, neboť pokřtil své zbrusu nové album Equals. Na křtu v klubu Mecca nechyběli jeho přátelé a kamarádi, manžel Vladimír, maminka a dokonce zde zavítal i Yemiho otec Yomi Abayomi Akinyemi, který je původně z Nigérie.

Přítomnost tatínka umělce obzvlášť těšila. „Táta je křesťanský pastor, takže do klubů moc nechodí," směje se Yemi Akinyemi Dele. Zpěvákům tatínek chyběl na jeho romantické svatbě, a tak bylo pro mnohé překvapením, že zavítal právě zde. „Myslím, že táta se na svatbu obával přijít především kvůli rozporu církve v názoru na registrované partnerství," otevřeně prozrazuje Yemi.

A nebyl problém, že se na jedné akci vedle sebe objevili oba Yemiho rodiče, kteří jsou řadu let rozvedení? „Mamka už naštěstí s tátou vychází dobře.. Nějakou dobu to trvalo, protože to pro ní bylo těžké. V osmdesátých letech s černým dítětem sama v Liberci. Dnes vycházejí skvěle a dokonce se navzájem podporují," říká.

Pro osobnost s širokým uměleckým zaměřením byl křest jeho alba opravdu významným dnem, na který bude dlouho vzpomínat. „Díky přátelům, kolegům i Jaromírovi, se kterým jsme ten večer po dlouhé době zapařili," říká Yemi a jedním dechem dodává: „Největší radost mám z faktu, že jsem opravdu splnil své předsevzetí, že postavím projekt, který bude pomáhat lidem s nerovnými šancemi na život a křest byl jeho startem.“ 

Jiří Čeladník , Super.cz


Časová osa článků