Poznáte holčičku u stromku?

Poznáte holčičku u stromku? Foto: archiv TV Prima

Poznáte je? Herci z Cest domů vytáhli staré vánoční fotky z dětství

Také občas otevřete album se starými fotkami a začnete jím listovat? Podívejte se na vánoční fotky herců z Cest domů. Poznali byste je?

Jako první se snímkem pochlubil Jan Zadražil. "Tahle fotka je z Vánoc v roce 1979, kdy mi byly čtyři roky a něco. Je to vzpomínka na památný okamžik, kdy se nám s bráchou splnil velký sen - dostali jsme pod stromeček autodráhu, po níž jsme moc toužili. Fotka ale zároveň zachycuje okamžik těsně před tím, než jsem si poprvé v životě pošlapal své sny. Jak jsem totiž samou radostí kolem autodráhy poskakoval, tak jsem ji těsně po zmáčknutí spouště rozšlápl. Proto této fotce říkám Rozšlapané sny. Ale náš šikovný tatínek autodráhu naštěstí spravil, byla poničená jen trochu," vyprávěl.

Vendulka Křížová měla Vánoce ráda jako dítě a prožívá je dodnes. " Přiznám se, že mě tak v půlce listopadu napadla taková kacířská myšlenka: Co kdybychom si udělali Vánoce jinak a odjeli někam za teplem? Ale nakonec zůstáváme doma, děti chtějí své klasické Vánoce," svěřila.

"Jaký vánoční dárek si nejvíc pamatuju? Když mi bylo asi pět let, dostaly jsme se sestrou pod stromeček palandy. Byly složené, takže balík prken. A celý večer jsme ležely na zemi a čekaly, až je rodiče složí dohromady," smála se.

"Vždycky když se dívám na fotky z Vánoc, na kterých je miminko pod stromečkem, mám problém rozpoznat, která z nás tří sester na nich je," přiznala Kamila Špráchalová. "Dědily jsme po sobě oblečení, takže si nejsme jisté, která z nás je na které fotce. Ale na téhle fotce jsem jasně já, tady už jsem velká holka. Protože jsem z velké rodiny, na Vánoce nás bylo vždycky u štědrovečerního stolu hodně a každý rok jsem prožila krásné svátky," vzpomínala.

"Já i má o pět let starší sestra Gabriela jsme Vánoce milovaly asi jako všechny děti," říká i Bára Seidlová. „Kdy jsem přestala věřit na Ježíška? Copak on neexistuje? Každý rok mě něčím překvapí... Nekažte mi iluze," ohradila se.

A na co si z dětství vzpomíná nejvíc? "Když jsem byla malá holka, dodržovali jsme s rodiči rituál, který jsem měla moc ráda. Na Štědrý den dopoledne jsme vždy všichni vyrazili na jmelí, které jsme potom roznášeli po všech známých. U každého jsme my dvě se sestrou ochutnaly cukroví, rodiče sklenku vína. A pak jsme se všichni vraceli domů - my děti přejedené a mírně podroušení rodiče," vybavila si. 

Saša Šeflová , Super.cz


Časová osa článků