Jiřina Sedláčková byla ve třicátých letech rozhodně nejhubenější a nejplošší herečkou.

Jiřina Sedláčková byla ve třicátých letech rozhodně nejhubenější a nejplošší herečkou. Foto: Archiv Jaromíra Farníka

Líbila by se vám ještě dnes? Na těle nejhubenější prvorepublikové krásky budete marně hledat faldíky i vnady

Krasavice, které okupovaly filmová plátna ve třicátých letech, se mohly chlubit častěji spíše plnějšími tvary. Své miniaturní vnady na filmovém plátně ukázala například jinak statná Lída Baarová, odvážné foto z vany zase odhalilo tělesné proporce Adiny Mandlové. Hana Vítová, herečka z nejpůvabnějších, zase v odvážné scéně v Nočním motýlovi odhalila svá plná ňadra.

Filmová hvězdička Jiřina Sedláčková, která se mezi filmové zjevy etablovala v době, kdy se živila jako manekýnka a dva roky byla filmovými producenty využívaná na role afektovaných slečen z lepších rodin, vynikala vysokou a extrémně štíhlou postavou. Na soukromé fotografii z pláže můžete nohatou krásku vidět jen v plavkách.

A pohled je to vskutku zarážející. Na těle ani gram tuku a po viditelných vnadách ani památky. Její fotogenický obličej však kamera milovala. Herečka, kterou si budete určitě pamatovat z komedie Eva tropí hlouposti, kde byla předmětem touhy Oldřicha Nového, na svět filmu brzy zanevřela, opustila ateliéry a začala se věnovat divadlu.

Ke konci války se Jiřina provdala za hoteliéra Jaroslava Brandejse, který za Prahou vlastnil známý hotel Esplanade, stala se matkou dvou dětí a vzdala se herecké kariéry. Zbytek života pracovala v pohostinství. 

Jiří Nedvídek , Super.cz


Časová osa článků