Na premiéře muzikálu Kapka medu pro Verunku řádili policisté.

Na premiéře muzikálu Kapka medu pro Verunku řádili policisté. Foto: Hermína, Archiv Braňo Polák

Prohibice se dotkla i dětského muzikálu Kapka medu pro Verunku. Na premiéře zasahovala policie

Sobotní premiéra rodinného muzikálu Kapka medu pro Verunku začala za poměrně dramatických okolností. Mohli za to policisté, kteří přišli zkontrolovat, zda není v názvu zakódováno nějaké poselství pro alkoholu chtivé jedince a jestli se jedná opravdu jen o med. Mohlo se začít až poté, co bylo úředně zkontrolováno, že welcome drink v podobě medoviny má jen osmnáct procent alkoholu.

Premiéru zahájil příjezd kočárů před vchod do Divadla Hybernia. V kočárech byly alternace a realizační tým pohádky. Samotní herci, kteří hráli premiéru, se museli připravovat v zákulisí. Všechno vypuklo ve tři hodiny za asistence známých osobností, ale hlavně velkého množství dětí, pro které je tato pohádka určena.

A kdo si zahrál premiéru? Bára Basiková (58) v roli Kapesky byla skvělá jako vždy a Kamil Střihavka (57) jako král Jiřík představoval potěchu pro oko zejména dámské polovině publika. Jeho manželku Zlatovlásku si zahrála Eva Kleinová. Druhý manželský pár tvořili Jiří Štědroň jako král Miroslav a Ilona Vozníčková v roli královny Popelky. Třetí královský pár ztvárnili Jiří Zonyga jako král Honza a Bára Rajnišová, veselá královna Marie. V roli neposlušných princů excelovali Mirek Hrabě v roli stále mudrujícího prince Mirka a Felix Slováček coby stále hladový princ Honza. Něžnou princeznu Verunku představovala Lucka Černíková, její kamarádku, intelektuálku Katku Genny Ciatti a kuchtičku Bětku Ivana Korolová. 

Jiří Čeladník , Super.cz


Časová osa článků