Nakrmila jsem poslední a první mělo zase hlad, říká ošetřovatelka 17 štěňat

21. prosince 2010 15:19

Fena rhodéského ridgebacka porodila v německém Ebereschenhofu 17 štěňat. Všechna přežila, především díky péči jejich majitelky. Ta mláďata po několik týdnů krmila, protože čtyřletá fena se nedokázala o tolik štěňat postarat, uvedla dnes agentura AP.

Ramona Wegemannová je na práci se štěňaty zvyklá, neboť pracuje jako zvířecí psychiatrička. Starat se čtyři týdny o 17 mláďat ji ale vyčerpalo, protože téměř neměla čas na spánek. "Když jsem přestala krmit poslední štěně, první už bylo zase hladové," vysvětlila.

Wegemannová podotkla, že když se feně narodí tolik štěňat, obvykle jich několik pojde už první týden po vrhu. "Ale všechna naše štěňata to přežila. To je neuvěřitelné, skvělé," řekla.

O štěňata se už hlásí první zájemci. Podle listu Berliner Kurrier už čtyři z nich našla nový domov, další tři by si měli noví majitelé vyzvednout v nejbližších dnech. Na zbývajících deset štěňat mají Wegemannovi zatím nezávazné objednávky.

Wegemannová ale prohlásila, že mláďata rozhodně nedostane každý, kdo za ně bude ochotný zaplatit požadovaných 800 až 1000 eur (20 000 až 25 000 korun).

"Pro mě a mého muže jsou důležité především dvě věci - aby (noví majitelé) měli na malé pejsky čas a dali jim srdce," řekla. "Každé jednotlivé štěně nám přirostlo k srdci. Chceme každé vypustit vstříc šťastné budoucnosti," dodala.

ČTK