Hlavní obsah
Článek

Během natáčení filmu Bastardi 4 - Reparát se dočkal Ota Jirák nezvyklého zážitku. Dabér a herec skončil v mundúru mukla v nefalšované cele v jednom z nejtěžších českých vězení v Plzni na Borech.

Do vězeňského úboru nešel pouze herec, ale vězeňský stejnokroj dostal i režisér snímku Tomáš Magnusek a další členové štábu. „Protože jsme museli podstoupit testy a respektovat přísná opatření kvůli covidové situaci, museli jsme štáb a počet herců omezit na minimum. Takže v mundúru skončil i náš výkonný producent Karen Murín nebo náš fotograf Jarda Hauer. Ale užili jsme si to, ovšem stačilo, déle bych tu být nechtěl,“ svěřil se Magnusek.

Jirák, který nedávno oslavil sedmdesáté narozeniny, díky natáčení zažil něco skutečně poprvé. „Je to zajímavá zkušenost, ještě nikdy jsem tu netočil, ale takhle mi to vyhovuje. Na jeden den a pryč odtud. Neumím si představit, že bych tu musel být delší dobu, a snad se sem nikdy nedostanu,“ smál se Ota Jirák, s kterým byla na place prý velká pohoda a legrace.

Jirák hraje starého mukla, který dává učiteli Majerovi před tím, než jde i po vraždě tří svých studentů na prezidentskou milost domů, cenné rady do života. „Bastardi 4 - Reparát budou úplně jiní než předchozí tři díly. I když tam bude řada vypjatých situací a velmi dramatických, bude to více s nadhledem a humorem, někdy i dost ostrým,“ přiznal Tomáš Magnusek, který spolu se Zdeňkem Godlou hraje ústřední dvojici filmu, který skončí velmi překvapivě.

V jedné z nejstřeženějších českých věznic se natáčely jedny z prvních scén filmu. Všichni si to náležitě užili. Nejenom ve vězeňské cele, na chodbách, ale i na vězeňském dvoře, kam jinak odsouzení chodí na „vycházky“. „Dostali jsme i skvělý oběd, který věznice uvařila. Chovali se k nám skvěle a patří všem velké díky za tu možnost a vstřícnost tohle zrealizovat. Moc si toho vážíme,“ dodal Magnusek.

Reklama

Další články