Hlavní obsah
Jiří Nedvídek
Článek

Televizní dívka Líza, Bílý měsíc, Tajná láska, Já si počkám, Abeceda lásky, To by tak hrálo. To jsou některé ze známých písniček zpěvačky, která v polovině osmdesátých let poutala pozornost nejen barvou hlasu, brutální trvalou, ale také sexy sukýnkami. Vyučená kadeřnice Michaela Linková se tehdy zařadila na pár let mezi hvězdičky tuzemského popu osmdesátých let. Co dělá dnes?

Michaela se vrátila ke své původní profesi a dnes už zpívá a moderuje jen příležitostně. Hlavně se prý věnuje svému kadeřnickému salonu v Radlické ulici na pražském Smíchově. „Taky jsem změnila partnera, přestěhovala se, syn mi dělá radost a salon frčí. Teď jsem šťastná a nic mi nechybí,“ přiznává Michaela, která na své zpívání v osmdesátých letech vzpomíná ráda, ale staré nahrávky si nepouští.

„Některé své skladby slyšet nemusím, protože bych je dnes nazpívala jinak nebo je nezpívala vůbec. V osmdesátých letech jsme museli zpívat i písničky, které se nám nelíbily. Mezi ně patří například skladba Pal, střelče, pal, při jejíž interpretaci jsem na Děčínské kotvě brečela. Byl to ten největší kompromis, jaký jsem za svou pěveckou kariéru musela udělat. Taky jsem zjistila, že čím jsem starší, tím víc věcí z mládí si odpustím. Byla to hezká doba, ale už je dávno pryč a popularita ani sláva mi dnes nechybí,“ dodává Michaela.

Po letech dokonce nazpívala novinkový duet s Leošem Petrů. Song s názvem Bílá pláž v originále proslavila manželská dvojice Al Bano a Romina Power. Známý šlágr Ci sara nově zaranžoval a kytaru nahrál hudebník Slávek Janda ze skupiny Abraxas a autorem českého textu je tentokrát Tony Chodora.

„Za nás za oba jsem rád, že jsme náš nápad natočit v české verzi tento další populární song zrealizovali, a společně s Mikinou tak zavzpomínali a navázali na naše úspěšné album z konce devadesátých let. Věřím, že naše Bílá pláž udělá posluchačům a příznivcům italských šlágrů stejnou radost jako nám,“ uvedl k nové písničce Leoš Petrů.

Reklama

Další články