Hlavní obsah
Článek

Jedné z nejlepších českých tenistek Markétě Vondroušové zbyly oči pro pláč. Dlouhé měsíce bojovala a doufala, že ji nezávislý tribunál nevezme možnost dál bojovat na kurtech.

Bohužel přišel tvrdý verdikt. Kvůli odmítnutí dopingové zkoušky dostala čtyřletý zákaz činnosti. Markéta se nyní vyjádřila a její slova vám vženou slzy do očí. Pro Markétu to je tvrdý pád na dno.

„Upřímně bych nikomu nepřála to, čím jsem si v posledních měsících prošla. Probouzet se každý den s nejistotou, strachem a pocitem, že ztrácíte kontrolu nad vlastním životem, je něco, co se těžko popisuje. Bylo to nesmírně vyčerpávající a bolestivé období,“ napsala ve svém prohlášení.

„Posledních sedm měsíců bylo nejtěžších v mém životě. Sedm měsíců čekání. Nejistoty. Boje. Každý den jsem doufala, že vše dobře dopadne. Místo toho přišel strach, bezmoc a vyčerpání,“ vysvětluje.

„Bezesné noci. Úzkost. Dny, kdy bylo těžké normálně fungovat. Momenty, kdy jsem se cítila úplně bezmocná. Nejtěžší bylo smířit se s tím, že budoucnost kariéry, kterou jsem budovala celý život, už není v mých rukou. Doufáte, že pravda bude stačit. Že vše bude vysvětleno. Že když budete poctiví a uděláte maximum, bude to stačit,“ doufala tenistka. Bohužel nestačilo a přišel čtyřletý zákaz.

Znovu zdůraznila, že nikdy nedopovala. „Nikdy jsem nedopovala. Nikdy jsem neměla pozitivní test. Během celé kariéry jsem absolvovala nespočet antidopingových kontrol a vždy jsem nastupovala na kurt s čistým svědomím. Tenis byl celý můj život. Od chvíle, kdy jsem jako malá holka poprvé vzala do ruky raketu, přes tisíce tréninků, zranění, návratů a splněných snů. Tenis mi dal všechno. A já jsem mu dala všechno zpátky,“ dodala.

Markéta má ještě možnost odvolání. Zatím sama neví, jak bude postupovat. „Dnes nedokáži říct, co bude dál,“ uzavřela.

3
fotky

Další články

Načítám