Hlavní obsah
Článek

Herci připravovaného muzikálu Mefisto poprvé absolvovali zkoušku v kompletních kostýmech a líčení. Práce na nich se ujal kostýmní výtvarník a scénograf Jan Růžička.

V muzikálu herci obléknou přes dvě stě kostýmů za několik miliónů korun. Pracný kostým předvedl Josef Vojtek (58), který se představí v titulní roli. "Kostým mi sedí, zeštíhluje mě, nikde nekouše, netahá a je vzdušný. Jen se pan Růžička trochu nechal unést, takže místo sedmdesátiletého starce vypadám jako rocková hvězda. Ne že by mi to vadilo, ale musíme to ještě doladit. Navíc se během představení nepřevlékám, což je fajn. Do kostýmu mi pomáhají oblékačky, ale musím říct, že u svobodných pánů jsou v šatně oblíbenější svlékačky," vyjádřil se s humorem rocker.

Hanka Křížová, která si zahraje Giulietu, se také pochlubila. "Kostým mne mile překvapil. Na sobě budu mít sukni a korzet, který mi pomáhá obléci Zdenička, se kterou spolupracuji už jednadvacet let, je to výborná ženská. V renesančním kostýmu se cítím příjemně žensky, jsem spokojená," dodala Křížková.

K vizuální dokonalosti herců také velkou měrou přispívá práce maskérů. Líčení jednotlivce pro představení zabere týmu asi hodinu a půl. Na jevišti se během hry objeví asi třicet účinkujících a všichni musí vypadat dokonale. Proto jsou v zákulisí k dispozici čtyři maskéři a stejnou měrou jsou zde zastoupené garderobiérky.

Související témata:

Reklama

Další články