Článek
Bývala světovou supermodelkou, ikonou 80. let. Pavlína Pořízková (61) byla nejmladší dívkou na titulní straně Sport Illustrated, v roce 1988 podepsala v pouhých 24 letech exkluzivní smlouvu s Estée Lauder na 6 miliónů dolarů.
Nyní jednašedesátiletá modelka a herečka ukazuje, že umí stárnout i bez plastik. Nebarví si vlasy, nemá plastiky. Jaký je její recept na krásu? „Nechápu, proč je to pro ženy tak těžké. Všechny stárneme. Jde o to, jestli se s tím budete prát do konce života, ale to budete ztrácet čas, nebo to necháte plynout. Budete stárnout, neuniknete tomu,“ vzkazuje ženám Pořízková.
„Proč je špatné stárnout?“ ptá se. „Vždyť je to senzační. Jsem mnohem chytřejší jako člověk. Ano, někdy mě bolí kyčle, kolena. Ale jako člověk jsem lepší a lepší. Proč to neobejmout než se tomu bránit,“ doplnila Pořízková, která uvedla do kin film Bardotky, ve kterém hraje.
Na slavnostní premiéru v Praze ji doprovodil nejen manžel a synové, ale také její maminka. „Taky jsem byla před čtyřiceti lety nejkrásnější žena, teď jsem stará paní. Když jdu po ulici, absolutně si mě nikdo nevšimne, pokud se nenalíčím, abych byla viděna,“ dodala Pořízková.




