Hlavní obsah

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Články najdete v sekci Moje sledované a také vám pošleme upozornění do emailu.

Článek

Česko ve středu obletěla smutná zpráva! Zemřel uznávaný baletní mistr a herec Vlastimil Harapes (†77), který prohrál boj se zákeřnou nemocí. Krátce nato se nejen fanoušci začali zajímat o to, jakým způsobem proběhne poslední rozloučení.

To se podle informací uvedených na Facebooku Národního divadla bude konat v pondělí 27. května. Všem, kteří by chtěli položit k rakvi květiny, se divadlo otevře už v 11:20. Obřad, během kterého se budou promítat ukázky z Harapesovy práce, začne v pravé poledne a trvat by měl zhruba hodinu. 

U rakve budou držet čestnou stráž někdejší kolegové a přátelé známého baletního mistra, který se kromě toho blýskl i v řadě úspěšných filmů. A nejen ti z Národního, chybět nebudou ani herci z jiných divadel.

Termín posledního rozloučení, které se koná dva týdny po smrti významného umělce, se může zdát docela pozdní. Podle Blesku za tím stojí provozní důvody. Pohřbu předchází divadelní premiéra, která se odehraje v pátek 24. května a na niž herci potřebují trénovat.

Další články

Načítám