Hlavní obsah
Článek

Jako dvacetiletý mladík emigroval Václav Kabourek (85) přes Německo do Spojených států. A tam se dostal až do Hollywoodu. Létal jako pilot - kaskadér pro seriál M*A*S*H a znal se se všemi tehdejšími filmovými hvězdami. S kráskou Jayne Mansfield, která tehdy konkurovala Marilyn Monroe (†36), dokonce žil.

Když nám pan Václav vyprávěl svůj osud, vydrželi bychom ho poslouchat celé hodiny. Nejprve v Německu, kam jako dvacetiletý emigroval před hrozbou ročního vězení za to, že napsal posměšnou básničku o zakládání JZD, pracoval mj. s komikem Járou Kohoutem pro rádio Svobodná Evropa. Odtamtud se vyučený horník přesunul do Ameriky, kde absolvoval i základní vojenskou službu.

"Během vojenské služby na severním pólu, tedy na základně na ostrově New Foundland, jsem se seznámil s Jayne Mansfield, tehdy byla konkurentkou Marilyn Monroe. Přijela v rámci vánoční show pro vojáky, zapovídali jsme se a dala mi své telefonní číslo. Když jsem se vrátil, za půl roku jsem jí opravdu zavolal. Pozvala mě na párty, kterou pořádala ten týden v pátek a v neděli už jsem se k ní stěhoval," vyprávěl Super.cz a přidal i historku, že se při natáčení filmu Mustangové seznámil i s Marilyn. Ta ho zase chtěla učit lépe anglicky.

Jeho život by byl na román, ostatně jednu knihu už před deseti lety vydal a známí ho přemlouvají, aby napsal pokračování. V našem videu se podělil i o své zážitky, kdy létal jako pilot kaskadér pro hollywoodské produkce a poznal se se slavnými herci. Některé ze společných fotografií s nimi najdete v naší fotogalerii.

Související témata:

Reklama

Další články