Hlavní obsah
Článek

Už za pár dní oslaví 78. narozeniny a energie má na rozdávání. Jana Švandová (77) stále hraje v divadle, natáčí, cestuje po světě, hraje golf a chystá se i na karlovarský filmový festival.

Divadlo přijela zahrát i na soustředění soutěže Anděl mezi zdravotníky, pro jehož kalendář se také fotila. „Hraju pořád, představení mám pořád dost, na podzim začnu zkoušet v Divadle Bez zábradlí novou hru. I těch rolí na natáčení je pořád dost. Babičky jsou potřeba. Pracuju na plné obrátky a nejsem ta babička, která štrykuje a pije kafíčko se šlehačkou,“ vypočítala.

Kde na to všechno bere energii? „Nabíjí mě život i ta práce. Pochopitelně nejdůležitější je, aby byl člověk zdravý, byl schopný se v tomhle věku pohybovat a myslelo mu to. Je fajn, že pracovní nabídky pořád mám a nikdo si neříká, že už by ta baba měla odpočívat,“ míní. Stále také ráda cestuje. „Teď jsem byla s mojí kamarádkou, se kterou každý rok jezdíme po evropských metropolích, v Amsterodamu a denně jsme nachodily takových dvanáct kilometrů,“ prozradila.

Jana se chystá i na karlovarský festival, i když jí pochopitelně bude chybět dlouholetý kamarád Jiří Bartoška (†78). „Řekla jsem si, že bych tam měla být. Všichni si říkáme, že ten Jirka tady pořád někde je a kouká na nás a určitě by měl radost z toho, že to bude takhle hezky pokračovat. Protože je to jeho dílo a to se, myslím, nezničí,“ uzavřela.

5
fotek

Další články

Načítám