Hlavní obsah
Článek

Stejně jako jiné filmy s plánovanou podzimní premiérou, musel i snímek režiséra F. A. Brabce Gump – pes, který naučil lidi žít v hlavních rolích s Bolkem Polívkou (74), Ivanou Chýlkovou (60), Evou Holubovou (64) a dalšími známými tvářemi kvůli současné situaci hledat nový termín svého uvedení. První diváci jej tak v kinech uvidí pravděpodobně 15. dubna, ale už koncem roku tvůrci představili oficiální trailer.

Snímek o výjimečné psí lásce vznikl na základě stejnojmenné knižní předlohy Filipa Rožka, která se s více než 140 000 prodanými výtisky během jednoho roku stala nejprodávanější knihou v České republice a získala i ocenění čtenářů Magnesia Litera. „Projekt Gump ale není jen o filmu nebo o knížce, váže se na něj spousta dalších věcí. Mimo jiné jsme na Říčansku zahájili výstavbu nového psího útulku, který ponese Gumpovo jméno. Dokončen by měl být právě kolem premiéry filmu v kinech,“ řekl Super.cz autor knihy a spoluproducent filmu Filip Rožek.

Změna termínu uvedení do kin ale ovlivnila i výrobu filmu. „Je škoda, že jsme premiéru museli posunout až na jaro. Na druhou stranu jsme získali spoustu času na postprodukci,“ objasnil režisér snímku F. A. Brabec, který jako první přišel s nápadem tuto oblíbenou knihu zfilmovat.

Audioknihu se stejným názvem namluvil Ivan Trojan. Ústřední song snímku Vítr do plachet složil a nazpíval Marek Ztracený. „Když se objevila tahle nabídka, nevěděl jsem, o co se jedná. Pak jsem si ale poslechl audioknihu, a to mě přesvědčilo. Chvíli jsem se smál, chvíli byl dojatý, ten příběh se mnou hýbal, věděl jsem, že tohle se bude skládat samo,“ vysvětlil muzikant, kterému prý složení písničky trvalo dvanáct minut.

Reklama

Další články