Článek
Dosluhující ministr dopravy Martin Kupka se vytasil s projevem, který měli leckteří z fanoušků za inaugurační. Mluví se o něm jako o možném nástupci Petra Fialy, a tak už zjevně začal trénovat.
„Stojí před námi obrovský úkol. Musíme vrátit do české společnosti základní pravdu, že hodnoty vznikají prací lidí a odvahou podnikatelů. Jen tak může Česko skutečně prosperovat. V praxi to znamená tvorbu vysoké přidané hodnoty, lepší podmínky pro život, práci, podnikání a vzdělávání. Zkrátka zemi, kde se lidem dobře žije,“ prohlásil místopředseda strany.
„Přineseme jasnou vizi směřování Česka a posílíme Občanské demokraty jako moderní pravici - kompetentní stranu, která rozumí lidem a řeší jejich skutečné problémy. Neschovává se za marketingový cirkus a bezduché exhibice na sociálních sítích,“ doplnil ještě Kupka, kterého by leckteří z voličů rádi viděli v čele ODS.
Našli se i tací, kteří si z něj na konto začali střílet a ptali se, jestli naopak „nezběhne“ k hejtmanovi Jihočeského kraje Martinu Kubovi. Ten vystoupil ze strany a plánuje založit politické uskupení. A předpokládá se, že by ho dost členů strany, minimálně z jihu Čech, mohlo následovat.
U loajálního Kupky se to nejspíš nestane. Své straně zůstane věrný a pokusí se jí vrátit zašlou slávu, i když mnozí pochybují o tom, zda je to ještě vůbec reálné a proveditelné.




