Článek
Princ William (43) si užíval velké vítězství svého oblíbeného týmu z Birminghamu. Aston Villa vyhrála Evropskou ligu, když ve finále porazila německý Freiburg jednoznačně 3:0. Velké evropské klubové trofeje se dočkala teprve podruhé v historii.
Naposledy zvítězila v tehdejším Poháru mistrů evropských zemí. To byl ale Williamovi pouhý rok. Finále se hrálo v Istanbulu a princ William fandil z plných plic. Společnost mu dělali jeho přátelé z dětství Edward van Cutsem a Thomas van Straubenzee.
Princ William slaví první gól Aston Villy.
Všichni tři naplno slavili vítězství a Williamovi ukápla i slzička dojetí. „Úžasný večer! Obrovská gratulace všem hráčům, týmu, personálu a každému, kdo je spojený s klubem! 44 let od poslední ochutnávky evropské trofeje!“ sdílel na sociální síti svou radost s fanoušky William.
Princ patří k velkým fotbalovým fanouškům, kromě Aston Villy samozřejmě nechybí ani na zápasech anglického národního týmu, který podporuje nejen na stadionech, ale i v zákulisí.
A zapózoval i s trofejí.
Hráče Albionu mimo jiné pravidelně navštěvuje a povzbuzuje na přípravných kempech. Před finále podpořil i hráče Aston Villy.
„Je to noblesní chlap. Byl v kabině před zápasem, je skvělé mít jeho podporu, doufám, že nám bude oporou i večer a dá si s námi pár drinků a možná na konci vytáhne i kreditní kartu,“ smál se rozjařený kapitán John McGinn pro TNT Sport. Princ pak dostal možnost s trofejí pro vítěze Evropské ligy zapózovat, čímž se mu splnil velký sen.



