Hlavní obsah
Článek

Jméno Sosie Bacon (30) je v poslední době hojně skloňované v souvislosti s filmem Úsměv, který mnozí označují za nejděsivější horor současnosti a v němž předvedla fantastický herecký výkon. Na Úsměv můžete stále zajít do kina, Sosie si ale lze pamatovat také z netflixového seriálu Proč? 13x proto nebo ceněné minisérie Mare z Easttownu od HBO.

Její slavný otec Kevin Bacon (64) by nemohl být pyšnější. „Je skvělá,“ kasal se v rozhovoru pro Hollywood Reporter, kde hodnotil její výkon v Úsměvu, který drtí kina a v USA je nejvýdělečnějším hororem roku.

„Uchvátila mě nejen proto, že byla úžasná, ale i proto, že to byla těžká role. Jedna z těch, u kterých nevydechnete. Stres je tam celou dobu neskutečný. Jsem na ni moc pyšný,“ přiznal.

Bacon rovněž začínal v hororu. Střihnul si roli Jacka Burrella v původním filmu Pátek třináctého v roce 1980. Tehdy šlo o nízkorozpočtový film, z nějž se stal mega hit, který vydělal balík, dočkal se celkem 11 pokračování či adaptací a stala se z něj prakticky kultovní záležitost.

A k hororovému žánru má blízko i maminka Sosie Kyra Sedgwick. Ta si zahrála v Kletbě z temnot z roku 2012. Podle Kevina Kyra ani nevěděla, že se Sosie chce věnovat hraní. První roli Sosie nakonec dostala ve filmu Miláček, v němž si zahrála s matkou a Kevin ho režíroval.

Reklama

Další články