Hlavní obsah
Článek

Zpěvačka Lenka Nová neměla v životě na lásku štěstí. Ztroskotalo jí manželství, z něhož vzešla její jediná dcera Kateřina. Ani další vztahy jí nevyšly. Teď Lenka, do níž byl kdysi zamilovaný i její kolega Daniel Hůlka, kterého zatkla policie, když jí trhal tulipány, konečně našla novou lásku.

Obrátil se mi osobní život a je to pro mě nečekané. Je to jako příběh z červené knihovny. Potkala jsem člověka, do kterého jsem poprvé zamilovala před třiceti lety. Tehdy přijel do Brna na výměnný zájezd divadelní soubor z Anglie. Oběma nám bylo šestnáct a byla to velká láska, ještě minimálně rok jsme si psali, což bylo docela složité, protože já neuměla anglicky a on česky, tak to šlo přes kamaráda, který mi překládal,“ vyprávěla Lenka.

Pořád jim ale zůstal společný kamarád, který měl pocit, že ti dva k sobě patří. Poprvé se je snažil dát dohromady už před osmi lety. „Pozval nás na loď, kde jsme spolu strávili týden a zjistili jsme, že k sobě máme pořád velice blízko. Ale nebyli jsme ještě v tom nastavení. Já byla čerstvě po rozvodu, on také odcházel od své dlouhodobé partnerky,“ svěřila. V kontaktu už ale zůstali. A letos v létě je kamarád opět na jachtu pozval.

„Pořád jsme kolem toho opatrně našlapovali, ale byla to romantika, loď, moře, slunce – a tentokrát to zafungovalo. Byl to ten správný okamžik. Od té doby jsme spolu a je nám spolu hrozně fajn. Část měsíce trávíme v Londýně, část v Praze. David se začal učit česky. Říkáme si, proč jsme to už neudělali dávno,“ vyznala se Lenka. Vztah na dálku zvládají i díky svým profesím, které jsou časově flexibilní. David je profesorem výtvarného umění na univerzitě a také si může práci řídit podle svého. Zpěvačka má navíc dceru ve střídavé péči, takže polovinu měsíce je volná jako pták.

Související témata:

Reklama

Další články