Článek
Zpěvačka a herečka Jitka Boho (34) se potýká s nepříjemným zdravotním neduhem, který trápí řadu lidí. Bohužel ji občas zastihne i v naprosto nevhodný okamžik jako například u představení. Jitku trápí těžké migrény s aurou.
„Vím, že je nás mnoho, kdo to zná a zažívá. Za poslední 3 dny 2×, jednou i na představení,“ povzdechla si Boho, která zničehonic měla rozostřené vidění a musela sáhnout k lékům, které ne vždy zaberou.
„Naštěstí jsem to hned po tom, co se mi křivil obraz (přirovnávám to k takové svítící zmiji), zkusila zarazit práškem, magnéziem a solí pod jazyk. Nicméně, bojím se, bojím se, že to zase přijde a já nevím kdy a co to spouští,“ neskrývala obavy Boho, jež zkouší dělat některé věci jinak.
„Zkusím teď vynechat kávu (kofein úplně), budu si zapisovat, co jím, co mohlo být jinak, nedívat se do světel a doufat, že to přejde. A když si to vezmu z jiné strany - psychosomatiky, vypadá to, že budu muset víc dávat průchod emocím a je pravda, že včera, když se mi v tom stavu spustil pláč (nadávala jsem si, jak jsem nepoužitelná a marná, klasika), tak ta oční migréna (aura) se o mnoho zmenšila,“ prozradila, v čem u ní možná bude zakopaný pes.
Boho pak fanoušky na sociální síti prosila o rady a tipy na to, jak migrénám předcházet. Jedná se ale o hodně individuální záležitost. Většina lidí se ale shodla na tom, že jim pomáhá méně stresu, více odpočinku a pravidelný spánek. Pomáhá také absence alkoholu či masáže krční páteře.




