Hlavní obsah
Článek

Letošní rok je ve znamení nového zpracování Supermana a právě proto se připomínají i osudy hvězd z původního filmu, ve kterém excelovali Christopher Reeve a Margot Kidder. Kvůli jejich osudům se pak hovoří o supermanovském prokletí.

Osud herce Christophera Reeva je všeobecně známý. Herec v roce 1995 spadl z koně, zlomil si dva krční obratle, poranil míchu a ochrnul. O dost méně se ale hovoří o smutném osudu hlavní hrdinky Margot Kidder. Ta už od malička tíhla k herectví a chtěla si v životě užívat, jak jen to šlo. Už od raného mládí se ale potýkala i s psychickými problémy, které až do roku 1988 nebyly diagnostikovány. Už ve svých 14 letech se pokusila o sebevraždu kvůli nešťastné lásce, tehdy ale nikoho ani nenapadlo vzít ji k psychiatrovi.

První výraznější role Margot přišla v seriálu Nichols, během natáčení filmu 33 stupňů ve stínu pak potkala svého budoucího muže, režiséra Thomase McGuana, se kterým měla dceru Maggie a na čas se rozhodla opustit herecký svět. Role manželky a matky jí ale plně neuspokojovala, a tak zavolala agentovi z Los Angeles, utekla od manželského života a později získala roli právě ve slavném Supermanovi.

Tato role ji sice katapultovala ke slávě, Margot s ní ale neuměla žít. „Mám pocit, že když vyjdete na veřejnost, musíte si nasadit falešnou tvář. Nebyla jsem v tom moc dobrá a naplňovalo mě to úzkostí a panikou,“ řekla v roce 1997 deníku Los Angeles Times. V době své největší slávy chodila s řadou slavných mužů a život si užívala plnými doušky. Prý byla závislá na přehánění. V roce 1988 jí byla diagnostikována bipolární porucha, ale odmítla ji přijmout a ani nepodstoupila doporučenou léčbu lithiem.

O dva roky později měla nehodu v autě a od té doby se zhoršoval i její duševní stav. Později podstoupila operaci, ale následky a zotavování ji přivedly k bankrotu a zároveň k závislosti na prášcích a alkoholu. Protože předtím jako maniakální pacient hodně utrácela, neměla žádný finanční polštář. V roce 1996 pak během psaní pamětí přišel totální zkrat.

Rozbil se jí počítač a ona přišla o veškerou práci. Odletěla do Los Angeles za počítačovým specialistou, pak ale její hlava vykonstruovala pocit, že se ji její manžel a CIA snaží zabít a utekla z letiště. Následujících pět dní se potácela po ulicích, spala na dvorcích, ostříhala si většinu vlasů, a protože odhodila i kabelku, neměla žádné prostředky a jedla jídlo z popelnic. Zachránila ji až majitelka domu v Glendale, u níž také přespala na zahradě. Ta zavolala policii. „Kdybych měla vypovědět skutečná fakta o pěti dnech, kdy jsem se toulala po Los Angeles, musela bych napsat knihu,“ přiznala později deníku LA Times s tím, že se jí kvůli nemoci zdálo oněch pět dnů jako pět let.

Její stav se poté stabilizoval a ona si užívala příjemného života ve Skalistých horách se svými psy a přáteli. Stále však preferovala alternativní medicínu a odmítala chodit k psychiatrovi. V dalších letech ovšem její život poznamenaly nové problémy. Chtěla se pokusit pomoci narkomanům, a tak jim otevřela dveře svého domu. Do domu ale často jezdili policisté kvůli hlášeným případům vloupání a krádežím. Drogově závislí nakonec vařili metamfetamin v jejím sklepě a kradli jí cennosti. Margot si dle kamarádky dokonce musela schovávat vlastní léky do podprsenky, aby jí je narkomani neukradli.

13. května 2018 ve věku 69 let byla ve svém domě nalezena mrtvá. Její smrt byla prohlášena za sebevraždu. „Realita mého života byla velkolepá a úžasná, přerušovaná těmito zvláštními záblesky a záchvaty šílenství,“ řekla v jednom z otevřených rozhovorů časopisu People.

6
fotek

Další články

Načítám