Hlavní obsah
Článek

Herečka Aneta Krejčíková (35) se snaží se svými dětmi mluvit na rovinu. Teď se syn Ben a dcera Tonička začali zajímat o konečnost života a téma smrti. Přitom pro samotnou hvězdu nově připravovaného seriálu Boží plán je to věc, která ji od dětství trápila a děsila zároveň.

„Jeden čas to pro mě byl velký strašák. Až takový, že jsem kolem dvanáctého roku nemohla pořádně spát kvůli myšlence na smrt. Jsem z rodiny, kde se o tom moc nemluvilo a neřešilo. Nikdo mi s tím nepomohl,“ přiznala herečka s tím, že si s těmito myšlenkami poradila až v dospělosti.

Nejvíc jí pomohl příběh jiné maminky, která přišla o manžela, když čekala třetí dítě. Proto i teď ví, jak se svými ratolestmi o takových vážných věcech mluvit. Nechce jim nic tajit. Sama Antonie měla za maminkou přijít a ptát se.

„Naštěstí to ještě nezažili na vlastní kůži, protože mají všechny babičky i prababičky. Mluvím s nimi o konečnosti života otevřeně,“ dodala Aneta.

Ta teď byla šest dní s dětmi na Sardinii, odhodila telefon a užívala si plnými doušky přítomnost. Ke štěstí jí stačilo dívat se na děti, jak se koupou a hrají si. Za tyhle okamžiky podle ní stojí žít a netrápit se smrtí.

5
fotek

Další články

Načítám