Článek
Ve volbách zvítězíte díky „zázraku“ – milionu propadlých hlasů. Stanete se premiérem, načež neplníte nebo porušujete volební sliby. Ekonomové vám říkají, že děláte špatně rozpočty, ale nenecháte si poradit. Nemravně si zvednete plat. S bitcoiny prožijete aféru, kvůli které v civilizovaném světě odstupují celé vlády. Když se blíží další volby, místo kvalitního programu nabídnete lidem strašení. Po prohře si začnete dělat na internetu srandu.
Toť v kostce politický příběh Petra Fialy (61) z posledních let. Že ODS pod Fialou úplně ztratila půvab pro pravicového voliče? Co na tom, hlavně že politika pořád dobře nese. Expremiér je přesto z nějakého důvodu některými lidmi stále glorifikován, i když pokazil téměř vše, na co sáhl. Je ale stále nejmenší zlo, a to se v Česku nosí.
Ačkoli je Babiš dost neuvěřitelný, byla to Fialova vláda, která ho svým amatérismem vrátila do hry. Deagrofertizace státu se navíc povedla asi jako bitva u Chlumce. Možná ještě hůř.
Po prohraných volbách si ODS zvolila jako předsedu pouhý Fialův „klon“. Politici z bývalé vládní koalice stále ohnivě vystupují v médiích a tepají Babiše, jako kdyby nikdy nevládli a za nic v této zemi nemohli.
Fajn, taky to lze pochopit – nějak si ty peníze zasloužit musí, přestože nic moc nového nenabízejí a jen se pořád vymezují. Vidět ale spokojeného Fialu, jak na internetu vypouští laciné, skoro až puberťácké fórky, to už je opravdu příliš i pro silné povahy.

