Článek
Bývalá manželka Milana Baroše (44) Tereza se poprvé po soudním stání, které dnes proběhlo u Obvodního soudu pro Prahu 6, vyjádřila. S bývalou fotbalovou star se soudí kvůli péči o mladšího syna.
„Celý život jsem volila mediální mlčení a ochranu rodiny, a to i ve chvílích, kdy jsem čelila nevhodnému chování a psychickému nátlaku ze strany mého bývalého manžela. Více než 20 let jsem ho podporovala v jeho kariéře a zároveň se naplno věnovala rodině, která pro mě vždy byla na prvním místě. Se svými syny mám dlouhodobě velmi blízký a pevný vztah,“ vyjádřila se Tereza.
K soudnímu stání se pak vyjádřila její advokátka Karolina Besser Zelenková. „V loňském roce byly uzavřeny dohody jak o nezletilých dětech, které zůstaly ve výlučné péči mé klientky, tak o souvisejícím výživném, které otec dětí odsouhlasil, a v neposlední řadě též o rozdělení majetku společně nabytého za 20 let trvání manželství,“ uvedla Besser Zelenková.
Milan Baroš se dle jejích slov následně rozhodl podat účelový návrh na změnu rozsudku. Podle informací Super.cz se řeší rovnoměrná péče, aby byl syn týden u matky a týden u otce. Sám si to údajně tak přeje.
„Pravděpodobně veden snahou docílit snížení výživného, které přestal hradit. Byl opakovaně upozorněn, že v krajním případě bude zahájena exekuce, svou povinnost přesto neplnil, k exekuci tak skutečně došlo. S klientkou dlouhodobě není schopen komunikovat jiným než hrubě urážlivým způsobem, proto byla nařízena mediace, která však nepřinesla žádný výsledek,“ tvrdí advokátka.
Manželé byli Milan a Tereza osmnáct let. Mají spolu syny Patrika a Mattea.




