Článek
Spisovatel a bývalý novinář Tomáš Etzler (62) nejde pro ostré slovo daleko. Bratr známého herce Miroslava Etzlera (61) si často nebere servítky a netají se svým odporem ke komunistům. Však také léta strávil jako zahraniční zpravodaj v komunistické Číně.
Svou nenávist k totalitním režimům má natolik velkou, že se dokonce ani neřídí známým pořekadlem „o mrtvých jen dobře“. Předsedkyně komunistů Kateřina Konečná (44) krátce po Vánocích přišla o svého tatínka Karla (†77), který podlehl krátké a těžké nemoci.
Někdejší dlouholetý člen KSČ byl znám svými ortodoxními komunistickými názory. Etzler s ním proto neměl žádné slitování. Dokonce se snížil k vulgaritám, co u něj rozhodně nebylo poprvé.
„Komunistická ku*va, která ublížila a zničila životy mnoha lidem. Měla chcípnout ve vězení,“ nechal se Etzler slyšet na sociální síti X.
Diskutující v komentářích jeho vulgární reakce na smrt někdejšího komunistického funkcionáře zaskočila. Psali mimo jiné to, že by se Etzler neměl snižovat „na jejich úroveň“ a „mluvit takto o mrtvých“ či že má Etzler rozhodně na víc než „kopat do mrtvých komoušů“.
Komunistická kurva, která ublížila a zničila životy mnoha lidem. Měla chcípnout ve vězení. pic.twitter.com/j5PvHPdkPl
— Tomas Etzler (@tvtomas) December 30, 2025
Další s ním ale souhlasili s tím, že Konečný podle nich na Novojičínsku „ublížil mnoha lidem“, a tak se není co divit, že někteří lidé reagují bez soucitu. Etzler se každopádně obměkčit nenechal.
„Byl to zm*d,“ napsal v dalším svém příspěvku, kde reagoval na informace o tom, že měl Konečný v listopadu 1989 údajně iniciovat povolání ozbrojených Lidových milicí do Prahy.




