Petr Brukner (79 let)
herec

Bulvární status: Hraje si na přijemného strýčka Autor: ank


Petr Brukner vzbudil u malých diváků rozporuplné reakce.

Petr Brukner vzbudil u malých diváků rozporuplné reakce. Foto: fotobanka Profimedia

V Kouzelné školce nahradil Kostelku cimrmanolog Petr Brukner

Dětský pořad Kouzelná školka se po letech rozloučil s dědečkem Lubomírem Kostelkou (✝91), který posledního března oslavil 84. narozeniny. „Skončil jsem kvůli zdravotním potížím. Už chci odpočívat,“ potvrdil Novinkám Kostelka. Malí diváci se nyní mohou pravidelně těšit na člena divadla Járy Cimrmana Petra Bruknera (79).

„Naposledy jsem točil před Vánoci. K prvnímu lednu jsem řekl, že už to nemohu dělat. Měl jsem zdravotní problémy, například zápal plic, zánět průdušek a podobné věci. Řekl jsem si proto, že by bylo už dobré skončit,“ svěřil Novinkám Lubomír Kostelka.

Loni měl podstoupit operaci nemocné nohy, nakonec z ní ale sešlo. "Dva dny předtím mi našli v moči infekci. Proto zákrok malinko oddálili. Použil jsem to ale jako prst boží a odložil jsem to de facto na furt. Zatím ještě chodím. Na nemoci kašlu. Mám o pětadvacet let mladší partnerku, a i když to zdaleka není tak bouřlivé jako dřív, máme se rádi,“ řekl herec známý také ze seriálu Ranč U Zelené sedmy.

Kostelku nahradí Petr Brukner. „Ta práce mě baví," řekl Novinkám Brukner, který se divákům představil poprvé 25. března.

Kostelka si svého nástupce chválí. „Je to příjemný synek. Známe se, přeju mu, ať to dělá. Je to hodnej, milej strejda, děti budou spokojené,“ dodal Kostelka. 

David Zápal , Super.cz


Časová osa článků