Pavel Landovský (1936–2014)
herec

Vzpomínka Super: Odešel známý bouřlivák a herecká legenda. Autor: ank


Plačící Dagmar Havlová

Plačící Dagmar Havlová Michaela Feuereislová

Drama u rakve Pavla Landovského: Dagmar Havlová neudržela emoce a s pláčem utekla z pohřbu!

Muselo to být pro ni velké emoční vypětí… Dagmar Havlová (68), asi nejočekávanější hvězdná osobnost na ostře sledovaném pohřbu nedávno zesnulého bouřliváka Pavla Landovského (✝78), sice statečně přišla kamaráda vyprovodit na poslední cestu, po dvaceti minutách na ni ale smutek tak dolehl, že s neskrývaným pláčem z kostela svatého Ignáce na pražském Karlově náměstí uprchla!

Paní Dagmar všichni na posledním rozloučení s „Lanďákem“ netrpělivě očekávali. Však byla také ženou Václava Havla, s nímž herce pojilo celoživotní přátelství. Ale nejen s ním! Redakce Super.cz má na bývalého emigranta, který českému herectví neudělal ostudu ani v Rakousku, dojemnou vzpomínku. V jedné z lepších chvil si s námi vesele povídal a na závěr hovoru nás poprosil o číslo na Havlovou. „Nadiktuj mi ho. Já Dáše musím za něco vynadat. Ale ne, dělám si srandu. Dlouho jsem s ní nemluvil,“ říkal rozverně před časem Landovský. Bylo jasné, že ti dva mají bližší přátelství, než jen to „trpěné“, protože byla družkou kamaráda.

Nebýt bodyguarda, který Havlovou při cestě z kostela k autu podpíral, vlnu smutku by snad ani nezvládla. Už při příchodu se jen tak tak držela. Tvář sice neskrývala za slunečními brýlemi, ale odmítla poskytnout médiím vzpomínky na přítele a bylo na ní také znát, že ji čekají opět velmi těžké chvíle loučení s blízkým člověkem.

Z rodiny nechyběl ani bratr Václava Havla Ivan Havel, který se na rozdíl od sourozence celý profesní život uměleckému světu vyhýbal, byl totiž vědeckým pracovníkem. 

David Zápal , Anna Veškrnová , Super.cz


Profilový článek