Ondřej Vetchý (60 let)
herec

Bulvární status: Herec účinkuje v jednom seriálu za druhým. Autor: daz


Vetchý konečně může zúročit desítky let tvrdého tréninku.

Vetchý konečně může zúročit desítky let tvrdého tréninku. Foto: Život je život

Jak si Vetchý pěstuje své bicepsy? Překvapí vás, co všechno musí dělat, aby měl postavu pevnou jako skála

Během tiskové konference po projekci filmu Život je život se scenárista snímku Martin Horský nechal slyšet, že v Čechách by asi jen těžko našli lepšího herce, než je Ondřej Vetchý (60), který zvládne natočit komediální scény a zároveň vypadá dobře v plavkách.

Je pravda, že se herec v nové bláznivé komedii v úloze agenta Jamese Bonda objevuje více vysvlečený než oblečený a na stříbrném plátně předvádí napumpované bicepsy, ploché břicho a svalnatá stehna. Před natáčením filmu prý ale nijak zvlášť netrénoval. „Dobrá postava není všechno. Posledních dvacet tři let mám dva tréninky denně,” říká Vetchý a dodává: „Je to absurdní představa, že bych to nahodil týden před natáčením. Akorát člověk týden před natáčením přestane jíst ovarové koleno a buřty.”

Vetchý je sportovec tělem i duší a velmi ho mrzí, že v životě nepřišla nabídka točit film z prostředí vrcholového sportu. „Člověk celý život sportuje a v českých zemích bohužel nemá moc příležitostí k tomu, aby se zrealizoval tímto způsobem. Když se něco takového objeví, tak je to spíš legrace,” říká Vetchý a dále uvádí: „Když člověk dělá něco třicet let, tak by byl asi rád, kdyby to mohl přetavit do něčeho filmového, což se bohužel nikdy nestalo.” 

Jiří Čeladník , Super.cz


Časová osa článků