Oldřich Navrátil (70 let)
herec

Bulvární status: Jde z role do role. Autor: veš


Oldřich Navrátil

Oldřich Navrátil Foto: archiv FTV Prima

Vážně nemocný Postránecký už má náhradníka: Seriál i Receptář za něj vezme hvězda Básníků!

Jak jsme vás již informovali, Václav Postránecký (✝75) se rozhodl ze zdravotních důvodů ukončit své působení v seriálu Krejzovi, kde ztvárňuje hlavní roli - Jana Krejzu.

Bylo tak nutné za něj v krátkém čase najít náhradu, a rozhodně to nebylo snadné. Nakonec se na výběru nového představitele podílel samotný Václav Postránecký. Díly, které jsou s Václavem Postráneckým natočené, se budou vysílat až do konce roku, v tuto chvíli už ale v ateliéru točí jeho nástupce Oldřich Navrátil (70), kterého diváci znají například z role Emila Nádeníčka v legendární sérii o Básnících.

„Václav Postránecký sám navrhl představitele, který ho v další řadě nahradí v roli hlavy rodiny. Jmenoval asi tři své kolegy a na prvním místě právě Oldřicha Navrátila. Jsme moc rádi, že pan Navrátil s velkou pokorou roli přijal a o své seriálové postavě si s Václavem popovídal,“ řekla k „výměně stráží“ ředitelka obsahu Lenka Hornová.

„Hledat můj odlitek je marná snaha. A nahraditelný je každý. Teď za mě v Národním divadle zaskakují také dost odlišní kolegové. A zbořilo se Národní? Oldřich Navrátil je trochu jiný herec než já, ale mně se líbí a vážím si ho. Stejně jako jeho nabídky, že budu- li se chtít vrátit, okamžitě odstoupí. Držím mu palce,“ prohlásil Václav Postránecký, který tak opouští seriál a bude se věnovat své léčbě.

„Nastal čas, kdy se Václav Postránecký musí především postarat o sebe a svoji rekonvalescenci. Zkrátka si nemoc vybrala svou daň,“ odůvodnila konec účinkování Postráneckého v Krejzových hercova manažerka Michaela Flenerová.

Oldřich Navrátil tak naskočil do rozjetého vlaku, v roli Jana Krejzy se velice dobře zabydlel a ostatními herci na place byl prý vřele přijat.

Navrátil nahradí Postráneckého i v pořadu Receptář prima nápadů. Díly kutilského pořadu s novým moderátorem se na obrazovce objeví od 14. října. 

Anna Veškrnová , Super.cz