Milan Peroutka (31 let)
zpěvák

Bulvární status: Hraje v muzikálech a koncertuje s kapelou Perutě Autor: av


Milan Peroutka

Milan Peroutka Michaela Feuereislová

Dostal rýmu, testy mu vyšly negativní: Moderátor Snídaně s Novou popsal, jak se u něj projevil covid

Koronaviru odolával Milan Peroutka (31) několik měsíců. Zpěvák a moderátor chodí pravidelně na testování a dosud si myslel, že má silnou imunitu a nemoc se mu vyhne. Bohužel. Před pár dny mu vyšel pozitivní test.

„Čím dál častěji se mě okolí ptalo, jestli už jsem ten covid měl. Při práci s lidmi je to i přes všechna omezení rizikovější a já si přál, aby to tak vydrželo napořád a mohl jsem svou imunitu poplácat po ramenou. Nicméně člověk míní, virus mění,“ napsal Super.cz Peroutka, s tím, že několik testů mu nemoc neodhalilo.

Sexy jako nikdy dřív: Milan Peroutka odhodil svršky a předvedl své vymakané tělo

„V první půlce týdne jsem si myslel, že jde o nachlazení, ale přesto jsem raději šel za svou praktickou doktorkou. Antigenní i PCR testy mi vyšly negativní, tak jsem nechtěl přehánět a s čistým svědomím jsem to dál bral jako rýmu. O víkendu jsem si udělal kontrolně antigen a už byl pozitivní. Četl jsem hodně výzev, aby lidé nezaměňovali obyčejnou rýmu s covidem, ale evidentně to tak jednoduché není,“ popsal zpěvák a moderátor, který je od víkendu v karanténě. Následující týdny se tak neobjeví ani na obrazovce ve Snídani s Novou.

Jak sám Milan přiznal, měl několik dní pouze rýmu, pozitivní testy mu vyšly, až když přišel o čich a chuť. „Také jsem se dočetl, že když má člověk rýmu, covid-19 je na něj krátký. Já smrkal hodně, také mi krvácelo z nosu, ale vir byl u mě patrný až o pár dní později. V tom je ta nemoc šílená, kolik má podob, jak se přenáší a projevuje. Já jsem ztratil čich, mám potlačenou chuť, trošku mě tlačí na prsou a sem tam jsem malátnější, ale rozhodně jde o lehký průběh,“ říká Peroutka, který je rád, že nemoc zatím zvládá dobře.

Nová deska bude rodinný podnik. Texty Peroutkovi psala maminka i babička, která zásobovala jazzovou legendu

„Teď hlavně musíme ochránit babičku, která bydlí patro nade mnou. Co se týče karantény, do půlky dubna budu doma a pověnuji se aspoň víc sociálním sítím, svým fanouškům a nějakým spoluprácím. Začal jsem budovat na léto druhou terasu, tak se i tím zabavím. Na Novu se bohužel podívám až začátkem května, to se mi bude stýskat,“ dodal smutně zpěvák. 

Eliška Vinterová , Super.cz


Časová osa článků