Michal David (61 let)
zpěvák

Bulvární status: Pečuje o vnuka Sebastiana a nepřestává koncertovat. Autor: daz


Michal David to schytal od fanoušků. Podle jeho slov neprávem.

Michal David to schytal od fanoušků. Podle jeho slov neprávem. Herminapress

Je levnější než Leoš Mareš, ale ani to nestačilo: Michal David to schytal za cenu online koncertu

Hitmaker Michal David (61) plánuje v Divadle Broadway online koncert pro své fanoušky. Zpěváka ale zaskočily reakce některých lidí na cenu za vstupenku, a to 690 korun. Zpěvák výši částky vysvětlil zvýšenými náklady na vystoupení s tím, že z ní vydělá naprosté minimum. A část navíc hodlá věnovat na charitativní účely.

„Jsem velice zaskočen a přiznám se, i nemile překvapen vašimi reakcemi na připravovaný stream on-line koncertu, částka 690 korun bude sloužit pro pokrytí velmi drahé a náročné techniky pro samotný přenos, přenosové vozy, realizace světelné aparatury, veškeré potřebné další techniky, honoráře techniků a kapely, pronájmu divadla a jeho technického personálu. Ani tento on-line koncert pro mě nebude ziskový. A pokud nějaký zisk bude, tak chci část věnovat na charitu potřebným,“ prohlásil Michal David.

Michal David vás o Vánocích dojme: Ve svátečním duetu s Magdou Malou zpívají o velké ztrátě i naději

Zpěvák se snažil fanouškům vysvětlit, že jeho částka je vzhledem k nákladům ještě přijatelná.

„Jen pro vaši představu, Leoš Mareš (46) již odvysílal tři takové streamované on-line přenosy a jeho přístupový kód/vstupenka stála 1000 Kč. Kapela Kryštof také připravuje podobný typ koncertu a jejich cena bude určitě také vyšší. Nechtěl jsem tak vysokou cenu, proto jsem navrhl 690 Kč, což je spodní hranice nákladů, za které se dá takový koncert zrealizovat a odvysílat,“ vysvětloval.

Navíc nikoho nenutí si vstupenky kupovat. „Je to jen věc nabídky a poptávky. Chtěl jsem v této nelehké době udělat něco pro vás - moje fanoušky. Spousta z vás mi naopak psalo, abych nějaký takový koncert udělal a že si jej rádi zaplatí. Ale jak vidím, tak je to asi špatně,“ kroutil hlavou známý hitmaker.

Michal David kvůli pandemii potřetí přeložil narozeninové koncerty: Nejsem na tom tak špatně, jiní to odnesli hůř

Ten také upozornil, že loni často vystupoval bez nároku na honorář.

„Zdarma jsem objel a navštívil asi 20 domovů pro seniory, kde jsem měl vždy 40minutové vystoupení a autogramiádu. Odvysílal jsem zdarma 2 on-line recitály z mého studia. S kapelou Kvatro jsme odehráli loni v září celkem 8 „open air koncertů“, které byly limitovány účastí do tisícovky diváků. Vstupné na tyto koncerty pokrylo pouze náklady na techniku, dopravu a honoráře kapely a další věci jako např. security, zdravotní služba, hasiči, pronájem areálů atd. Já jsem zpíval opět bez nároku na honorář, abych zajistil aspoň nějaký výdělek mé kapele a také, abych uspokojil vás – moje milé fanoušky – udělal vám radost a vyjádřil vám vděk za to, že jste,“ uzavřel Michal David. 

Anna Veškrnová , Super.cz


Časová osa článků