Johnny Depp (59 let)
herec, filmový producent

Bulvární status: Vyhrál soud nad Amber Heard a očistil své jméno. Autor: kv


Pokus o zrušení případu Amber Heard nevyšel.

Pokus o zrušení případu Amber Heard nevyšel. Profimedia.cz

Tohle Amber nevyšlo: Soud zamítl žádost Heard na zrušení případu. Ona je tady tyranka, křičel Deppův právník

Soudkyně předsedající žalobě Johnnyho Deppa (59) pro pomluvu proti Amber Heard (36) ve výši 50 milionů dolarů zamítla návrh hvězdy Aquamana na zrušení případu.

Soudkyně Penny Azcarate řekla soudu, že Deppův tým předložil dostatečné důkazy, aby proces mohl pokračovat.

Žádost Heard byla formalitou a planým pokusem o odložení případu. „Včera jsem prošla všechny důkazy, které mi byly předloženy, a považuji je za nejpříznivější pro žalobce,“ uvedla soudkyně.

Další rána pro Amber: Peníze vysouzené při rozvodu s Deppem přislíbila charitě, k té ale nedoputovaly, vyslechl soud

Jak je známo, předmětem žaloby je článek publikovaný ve Washington Post v roce 2018 Amber Heard, která v něm mimo jiné uvádí: „Vystoupila jsem proti sexuálnímu násilí a čelila hněvu společnosti. To se musí změnit.“

Ačkoliv Deppa nejmenovala, bylo jasné, že hovoří o svém exmanželovi, kterého dva roky předtím obvinila z napadení. Právní tým Heard se bránil, že herečka nebyla autorkou titulku u zmiňovaného článku a že v něm Deppa z ničeho neobviňuje.

Během slyšení se situace v soudní síni přiostřila, když Deppův právník Ben Chew plamenně hovořil o důkazech a svědectvích, které Johnnyho tým předložil. „Máme dostatek důkazů na to, že to ona je tady tyrankou, ona je tou, kdo se uchyloval k násilí, a že pan Depp byl obětí,“ ukazoval prstem na Heard.

Tohle Amber nejspíš nečekala: Policistka, která dorazila k údajné potyčce mezi Heard a Deppem, vypovídala u soudu

„V případu existují důkazy, které porota mohla zvážit, že prohlášení v článku učinila žalovaná (Heard - pozn.), že bylo namířeno proti žalobci (Depp - pozn.), a je nepravdivé a žalovaná jej učinilas vědomím, že je to nepravda,“ rozhodla Azcarate ve prospěch Deppa.

Hercův tým si nyní po 13 dnech svědectví může oddechnout. Ode dneška vypovídá u soudu Amber, která odpověděla protižalobou, svého ex obvinila z domácího násilí a nově i znásilnění a žaluje ho o 100 milionů dolarů. 

Kristýna Bílková , Super.cz


Časová osa článků