Jakub Kynčl (36 let)
redaktor Super.cz

Bulvární status: Zpracovává zahraniční perly pro server Super.cz Autor: jky


Malá Supatra Sasuphanová přes chlupy často špatně vidí.

Malá Supatra Sasuphanová přes chlupy často špatně vidí. Foto: fotobanka Profimedia

Dívka s vlčí tváří se raduje ze zápisu v Guinnessově knize rekordů

Jedenáctiletá dívka z Thajska Supatra Sasuphanová promluvila o své radosti pramenící z toho, že ji Guinnessova kniha rekordů oficiálně uznala jako nejchlupatější dívku na celém světě. Prý jí to pomohlo stát se na škole populární. Přesto dívka věří, že bude jednou žít normální život podobně jako ostatní dívky v jejím věku.

"Opičí ksichte" a "vlčí holko", to byly nejčastější urážky, se kterými se malá Supatra ve škole setkávala. Jenže sláva, kterou jí přineslo zapsání do nejznámější světové knihy rekordů, vše změnila. Ostatní děti se s ní začaly bavit a Supatra se stala hvězdou.

"Jsem šťastná, že jsem v Guinnessově knize rekordů. Hodně lidí se musí usilovně snažit, aby se tam dostali. Všechno, co jsem musela udělat, bylo zodpovězení několika otázek. Pak mě zapsali," řekla s radostí mladá Thajka.

Supatra také uvedla, že jí ocenění pomohlo znovu získat sebedůvěru. Začala od té doby tančit, zpívat a hrát v dětském divadle. Miluje poslech thajské popové hudby a nejraději doma s kamarádkami tančí na nejnovější hudební hity. 

Jakub Kynčl