Ivan Mládek (80 let)
bavič a zpěvák

Bulvární status: Pořád je velmi aktivní. Autor: daz


Ivan Mládek

Ivan Mládek Foto: Milan Malíček, Právo

Ivan Mládek je spokojený penzista. Ani on ale neváhá pomoct válkou zasažené Ukrajině

Zatímco většina umělců zažívala v období pandemie krušné časy, populární český zpěvák, textař a komik Ivan Mládek (80) nad ztracenými výdělky slzy neronil. Kvůli koronaviru měl možnost stáhnout se do ústraní a věnovat všechen volný čas své největší vášni – malování. Tento koníček ho navíc dokázal finančně zajistit natolik, že od koncertování pomalu upouští.

Své nejbližší vystoupení v Divadle Broadway na podporu Ukrajiny si ale ujít rozhodně nenechá, a pomůže tak dobré věci. Legendární zpěvák, bavič, textař, skladatel, komik, kreslíř, humorista i autor deskových her prodával v době covidu svá plátna za pohádkové částky přesahující i sto tisíc korun.

Ivan Mládek slaví 80. Jaké je tajemství jeho hitu Jožin z bažin?

Za profesionála se ale nepovažuje. Spíše sám sebe považuje za "malujícího baviče". Vedle toho ještě příležitostně vystoupí před svými fanoušky. Momentálně se připravuje na své nejbližší vystoupení, které proběhne už 23. března v pražské scéně Divadla Broadway. Kompletní výtěžek z tohoto představení se oblíbený zpěvák rozhodl věnovat lidem zasaženým válkou na Ukrajině.

Takhle dnes vypadá brýlatá šprtka z Country estrády: Pracuje ve zdravotnictví a je dvojnásobnou maminkou

„Mě už peníze nespasí. To víte, jsem v penzi. Mám radost, když mě nic nebolí, nebrní, nepálí ani nesvrbí. Ráno se protáhnu, vyčistím si zuby, trochu se umeju, nasnídám se a pak celý den maluju, nebo si brnkám na kytaru. A večer piju pivo a čumím na seriál,“ svěřil se hudebník, který je přesvědčený, že finance budou v tomto případě užitečnější než v jeho prasátku. 

Anna Veškrnová , Super.cz


Časová osa článkůProfilový článek