Anna K (56 let)
zpěvačka

Bulvární status: Po boji s rakovinou se opět chopila mikrofonu. Autor: veš


Anna K. - Pyramida boha slunce

Svoje léto ztvárnila ve videoklipu: Anna K. dva roky po léčbě rakoviny jede na plný plyn

Oblíbená zpěvačka Anna K (56). představuje nový live videoklip k písni Pyramida boha slunce. Je to nejsilnější skladba z aktuálního alba Světlo a vznikla ve spolupráci s Tomášem Varteckým a Janem P. Muchowem. Videoklip představuje ohlédnutí za nabitou letní sezónou zpěvačky, která odehrála více než 50 koncertů, a na odpočinek po nemoci tudíž nemá ani pomyšlení.

„Je třeba být neustále v pohybu, kdybych se zastavila, tak umřu,” říká s úsměvem zpěvačka. „Musím prostě pořád makat, aby hlava neměla čas přemýšlet o temnotách. Ale hlavně svou práci miluju, uzdravuje mě a posiluje můj kontakt s fanoušky. Myslím, že bez sebe zkrátka nemůžeme být,” dodává.

Videoklip natočil Martin Linhart a je právě o té sounáležitosti a energii, kterou si zpěvačka se svými fanoušky vzájemně předávají.

Odpočívat se nechystá ani v zimě. Už 1. listopadu startuje akustické předvánoční turné a se svou kapelou zpěvačka představí své největší hity, ale i nejnovější písně z jejího úspěšného alba Světlo v akustických aranžích.

„Naše loňské akustické turné mělo takový úspěch, že jsme se rozhodli zopakovat ho i letos. Mám velkou radost, že je o něj takový zájem, některá místa jsou už teď vyprodaná, museli jsme přidat další koncerty. Celý program bude opět hodně o světle a světlých okamžicích s naší hudbou a krásné energii, kterou by předvánoční čas měl mít,” upřesnila.

„Na většině koncertů mne doprovodí Dětské sborové studio Ostrava Jih nebo Kühnův dětský sbor, se kterými jsem již v minulosti vystupovala. V některých městech oslovíme i místní pěvecké sbory a základní umělecké školy. Dětská energie atmosféru koncertu nádherně rozzáří, moc se na to těším,“ říká zpěvačka.

Aby byl koncertní program co nejrozmanitější, nechala zpěvačka polovinu písní přearanžovat americkým producentem Stevem Walshem. Ten má s podobnou prací velké zkušenosti. Například v minulosti už podobným způsobem upravil největší hity anglické kapely Erasure pro jejich akustické album Union Street a následné turné. Druhou polovinu repertoáru nakonec předělala Anna K. na zkouškách společně se svou koncertní kapelou. 

Saša Šeflová , Super.cz


Časová osa článků