Kevin Bacon s dcerou Sosie Bacon

Kevin Bacon s dcerou Sosie Bacon Profimedia.cz

Krásná dcera Kevina Bacona boduje v nejděsivějším hororu současnosti: I její slavný táta začínal v krváku

Jméno Sosie Bacon (30) je v poslední době hojně skloňované v souvislosti s filmem Úsměv, který mnozí označují za nejděsivější horor současnosti a v němž předvedla fantastický herecký výkon. Na Úsměv můžete stále zajít do kina, Sosie si ale lze pamatovat také z netflixového seriálu Proč? 13x proto nebo ceněné minisérie Mare z Easttownu od HBO.

Její slavný otec Kevin Bacon (64) by nemohl být pyšnější. „Je skvělá,“ kasal se v rozhovoru pro Hollywood Reporter, kde hodnotil její výkon v Úsměvu, který drtí kina a v USA je nejvýdělečnějším hororem roku.

„Uchvátila mě nejen proto, že byla úžasná, ale i proto, že to byla těžká role. Jedna z těch, u kterých nevydechnete. Stres je tam celou dobu neskutečný. Jsem na ni moc pyšný,“ přiznal.

Po zhlédnutí už nechcete, aby se na vás někdo usmíval. Nejděsivější horor současnosti, popisují diváci nový snímek

Bacon rovněž začínal v hororu. Střihnul si roli Jacka Burrella v původním filmu Pátek třináctého v roce 1980. Tehdy šlo o nízkorozpočtový film, z nějž se stal mega hit, který vydělal balík, dočkal se celkem 11 pokračování či adaptací a stala se z něj prakticky kultovní záležitost.

A k hororovému žánru má blízko i maminka Sosie Kyra Sedgwick. Ta si zahrála v Kletbě z temnot z roku 2012. Podle Kevina Kyra ani nevěděla, že se Sosie chce věnovat hraní. První roli Sosie nakonec dostala ve filmu Miláček, v němž si zahrála s matkou a Kevin ho režíroval. 

Kristýna Bílková , Super.cz


Časová osa článků