Gustav Oplustil

Gustav Oplustil Michaela Feuereislová

Zemřel scenárista a herec Gustav Oplustil (✝96). Byl ženatý se dvěma sestrami, ta druhá od něj v 87 letech odešla

Zemřel scenárista, dramaturg a herec Gustav Oplustil. Bylo mu 96 let.

Oplustil si zahrál po boku prvorepublikových herců, spolupracoval například s Vlastou Burianem i Janem Werichem. Stál také u zrodu televizní zábavy v tehdejším Československu. Diváci ho mohli vidět například ve Svatbě jako řemen či ve Skřiváncích na niti.

Známý scenárista televizních filmů a zábavních pořadů měl zajímavý život. Jen málokdo ví, že měl za manželky dvě sestry. S manželkou Jarmilou se seznámil během vojenské služby, kterou absolvoval v Armádním uměleckém souboru v Praze. Po válce už totiž hrál v Beskydském divadle, protože pocházel z Hranic na Moravě, kde otec dělal knihaře ve vojenské akademii.

Dcera Jana Wericha zemřela předčasně. Tohle byla její největší filmová role

S manželkou měl celkem čtyři děti - Jarmilu (†36), po které zůstaly tři děti, ta byla ročník 1951. Po ní se v roce 1954 narodil Vítek, pak Ludmila, a nakonec, v roce 1957, nejmladší Kateřina.

Oplustilova manželka Jarmila zemřela v roce 1991 na následky kaskády mrtvic. Dva roky po smrti manželky Jarmily si vzal její mladší sestru Janu, která také ovdověla. Manželství vydrželo 23 let.

Vzteklý režisér, Janžurka na blond a provokatér Landovský. Natáčení Svatby jako řemen bylo hodně divoké

Před třemi roky, kdy bylo Janě 87, od svého manžela odešla. „Prý se jí se mnou už nelíbí, a bez jakéhokoliv dalšího vysvětlování se odstěhovala k dceři, která žije na Moravě,“ prozradil Gustav Oplustil letos v březnu Super.cz, jak náhle zůstal bez manželky. 

Super.cz


Časová osa článků