Herec Filip Čapka dělal sedm roků bagristu.

Herec Filip Čapka dělal sedm roků bagristu. Televize Seznam

Zkoušel alkohol i enormní pracovní zápřah, ale v divadle vyhořel. Vítek Klíma z Ulice dělal 7 let bagristu

Televizní diváci ho znají jako Vítka Klímu ze seriálu Ulice, herec Filip Čapka byl svého času také velmi vytížený a úspěšný divadelní herec. Divadlo miloval, dával mu všechno, jak uvedl, přesto také pocítil, co v profesním životě znamená syndrom vyhoření.

„Jednou v noci jsem si uvědomil, že to dělám hlavně proto, že se chci vyrovnat tátovi. Plný slz jsem se vzbudil a přemýšlel jsem, co s tím. Ale řekl jsem si, že mě to baví natolik, že chci hrát dál. A zase jsem tomu dával všechno, přes sto procent. Sypalo se to dál. Zkoušel jsem to různými cestami zlomit. Od alkoholu až po dvojnásobné nasazení. Ale stejně to šlo od desíti k pěti, hlavně tedy ze mě, zevnitř,“ popisoval v pořadu Moje místa, který diváci na Televizi Seznam uvidí ve středu večer, dobu, kdy sám se sebou sváděl těžký boj.

Devět let měl manželku, ale pak se zamiloval do muže. Známý herec se schovával za regálem, aby žena neviděla, jak mu volá

Ten se navíc promítl i do jeho vztahů. „Kamarádi mi navíc řekli, že začínám být negativní a všechny jsem štval. Na jevišti jsem míval momenty, kdy jsem se sám sebe ptal, co tam vlastně dělám. Strašně jsem vyhořel. K divadlu jsem získal strašnou nechuť. Ale absolutní,“ svěřil se.

Jednoho dne pohár přetekl a na divadelní zkoušce se z hodiny na hodinu rozhodl, že končí. „Zabalil jsem to a šel jsem dělat bagristu. Toho jsem pak dělal sedm let. A byl jsem opravdu hodně šťastný,“ přiznal Čapka.

Babeta z Ordinace Bára Štěpánová otevřeně: S manželem jsme skončili hned první den v posteli

Krátce před pandemií pak dostal novou divadelní nabídku, kterou přijal. Záhy ale zjistil, že tuto profesi stále nemůže vykonávat. A skončil znovu.

Aktuálně Filip Čapka působí ve zmíněném nováckém seriálu, moderuje pořad Polopatě na České televizi a také maluje. 

Lucie Sieglová , Super.cz


Časová osa článků