Zahrada Petra Jandy Super.cz

Na obří zahradě Petra Jandy se ztratí stovka hostů: Takhle to vypadá na místě, kde zpěvák žije už 50 let

Dům ve Stříbrné Skalici si zpěvák Petr Janda (80) pořizoval už před padesáti lety právě kvůli obří zahradě o několika tisících metrech čtverečních. Letní dům má na pozemku i jeho dcera Marta Jandová (48), a když Janda pořádá svou tradiční letní garden párty, v rozlehlém prostoru se stovka hostů téměř ztratí.

Právě na jednom z mejdanů jsme si s Petrem o jeho zahradě povídali. Sám by péči o ni nezvládl. "Teď jsem tady měl čtyři dny zahradníka, který poseče a ostříhá plot, což neumím, postará se o kytičky. Umím tedy shrabat listí, i když mě to ukrutně nebaví, ale dělám to," řekl Super.cz.

Nerad zbytečně utrácí za řemeslníky. Překvapí vás, co všechno zvládne frontman Olympiku se svým nářadím

Zpěvák má na pozemku i spoustu starých vzrostlých stromů, během jedné bouřky dokonce jeden spadl. "Bojím se, aby se to nestalo i s dalšími. Jeden starý kanadský dub už jsme kvůli tomu nechali pokácet, protože se mu ulomila hodně velká větev. A hned kousek vedle je další obrovský dub, a ten, kdyby spadl Martě na barák, tak tedy nevím," svěřil.

Na zahradě má Janda i řadu příjemných zákoutí k posezení, jak můžete vidět ve videu i na fotografiích, a občas vzhled exteriéru mění.

Po záplavách, které mu zničily penzion, řádily u Petra Jandy opět živly: Podívejte se, jakou škodu natropila vichřice

"Nechal jsem vykácet túje a rododendrony, které občas kvetly a občas ne. Místo toho jsme udělali zeď, která je současně i galerií soch, které jsem dostal nebo koupil. V noci je to nasvícené a vypadá to moc hezky," prozradil zpěvák, který má i vlastní bohatě zásobenou vinárnu a v domě i nahrávací studio. Na zahradě najdeme samozřejmě i bazén, ale i branky na fotbal, který se tady pravidelně hraje. 

Saša Šeflová , Super.cz


Časová osa článků