Olivia Newton-John

Olivia Newton-John Profimedia.cz

Zemřela Olivia Newton-John, Sandy z legendární Pomády. Dlouhé roky bojovala s rakovinou

Zemřela australská herečka a zpěvačka Olivia Newton-John (74). Sandy ze slavné Pomády dlouhé roky bojovala s rakovinou. Bylo jí 73 let.

„Dáma Olivia Newton-John ráno v tichosti zemřela na ranči v jižní Kalifornii, odešla v obklopení rodiny a přátel,“ oznámil smutnou zprávu hereččin manžel John Easterling a požádal o klid a respektování soukromí.

Olivia Newton-John vzdala hold ženě Johna Travolty, která zemřela na rakovinu. Hvězda Pomády bojuje se stejnou nemocí

„Olivia byla symbolem triumfu a naděje za svou víc jak třicetiletou cestu s rakovinou prsu,“ dodal.

Třetí diagnózu této nemoci Newton-John oznámila v září 2018. Poprvé jí nemoc diagnostikovali v roce 1992, následně v roce 2013. Navzdory vážné diagnóze byla velmi činorodá, zejména v oblasti osvěty.

Manželovi Ivanky Trump diagnostikovali během jeho působení v Bílém domě rakovinu: Informaci tajil i prezidentovi

„Víme, že zemřeme, ale nevíme kdy. Když vám diagnostikují rakovinu, najednou vám dají nějaký časový rámec. Pravdou je, že nás může zítra srazit náklaďák, člověk nikdy neví. Každý den je dar, především nyní,“ řekla Newton-John v roce 2019 v australském pořadu 60 Minutes.

Tehdy také uvedla, že nečte statistiky o své nemoci. „Když jim věříte, vyplní se. Když vám řeknou, že budete žít 6 měsíců, pravděpodobně to tak bude, protože tomu uvěříte. Pro mě je lepší nevědět, co lékaři očekávají, nemít žádný časový rámec,“ svěřila tehdy. 

Lucie Sieglová , Super.cz


Časová osa článků