Barbara Nesvadbová předala ukrajinským uprchlíkům vysvědčení. Super.cz

Nepodepisuje pouze své knihy. Bára Nesvadbová rozdala vysvědčení ukrajinským uprchlíkům

Je zvyklá na to podepisovat se většinou na své autorské knihy. Tentokrát ale Barbara Nesvadbová (47) udílela autogramy z jiného důvodu. Spisovatelka má za sebou maraton podpisů na vysvědčení ve škole, kterou provizorně zřídila pro dětské běžence z Ukrajiny.

„Dneska jsem podepsala 56 vysvědčení. Všechny naše děti z ukrajinské školy Be Charity ho dostanou. Přijdou akrobaté z Jatek (divadlo Jatka 78, pozn. red.), dorazí lidé, kteří nám se školou pomáhali, přijdou lidé ze Seznamu. Pak děti vyprovodíme na příměstský tábor,“ popsala Nesvadbová.

Mezi dětmi z Ukrajiny se mění v malou holčičku. Takto rozdováděnou Báru Nesvadbovou často nevídáme

Bára vidí řešení v tzv. inkluzi, ale sama si je vědoma toho, že děti prchající z Ukrajiny by měly mít šanci se co nejlépe naučit český jazyk.

„Mám nesmírný strach z toho, co bude. Nálada ve společnosti je stále nervóznější. Děti by se měly zařadit od září. Náš fond není určený k tomu pomáhat dětem z jiných zemí, pomáháme primárně nemocným dětem. Doufám, že se k tomu Ministerstvo školství nějak postaví,“ řekla nám spisovatelka na večírku značky šampaňského.

Nikdy neviděla v očích více smutku. Bára Nesvadbová pro ukrajinské děti založila školu

Ani o prázdninách se nepřestane Bára a její tým dětským běžencům věnovat. „Máme tady děti, které tady mají jen maminky, a ty musí chodit do práce. Pro ty máme připravený příměstský tábor. Děti budou jezdit na výlety, chodit do ZOO, do botanické zahrady, na trhy. Já a třeba i moje dcera s nimi také budeme trávit dost času,“ popisuje plány Barbara Nesvadbová. 

Jiří Čeladník , Super.cz


Časová osa článků