Aktuální podoba Ivany Andrlové nenechá nikoho na pochybách, o koho jde.

Aktuální podoba Ivany Andrlové nenechá nikoho na pochybách, o koho jde. Michaela Feuereislová

Z princezny a puberťačky udělala Sanitka někoho jiného. A také díky ní poznala drsnou smrt

Než dostala roli v dnes již kultovním seriálu Sanitka, měla za sebou téměř 30 postav v televizních filmech a v několika seriálech. Mimo jiné si předtím Ivana Andrlová zahrála kromě princezen a potřeštěných děvčat i v Dobré Vodě či Létajícím Čestmírovi.

Když šel seriál z prostředí záchranné služby na obrazovky, bylo jí teprve 24 let. Představovala přítelkyni Járy (Tomáš Juřička), bratra hlavní postavy – lékaře Vojtěcha Jandery (Jaromír Hanzlík). Jak herečka vzpomíná na natáčení Sanitky, která teď zpříjemňuje středeční večery divákům na Nova Gold?

Jak dnes vypadají oblíbené pohádkové princezny? Mrkněte, jak to sluší Jasněnce, Adélce či princezně ze skal

„Moc ráda! Byla to pro nás hezká doba, spousta práce v divadle i natáčení v televizi. Sanitka mě posunula o kousíček dál, už jsem nebyla rozjívený puberťák, hezká princezna. Pro nás s Tomášem Juřičkou to znamenalo hodně rozdílné role oproti těm předchozím,“ řekla Super.cz Andrlová.

„Dobře napsaný scénář je základem a ten od Jiřího Hubače byl. K tomu skvělí herci, kamera, režie a je to.“ Ve druhé řadě seriálu z roku 2013 tvůrci nechali Alžbětu zemřít. Šlo o hereččinu první zkušenost se smrtí před kamerou? „Ano, před tím jsem v ničem nezemřela.“

Nejděsivější scéna Sanitky 2: Zakrvácená Ivana Andrlová bude bojovat o život

Šlo o hodně drsnou scénu, kdy nevidomou manželku Járy Jandery oloupí a ona se pádem do hloubky smrtelně zraní. „Natáčení této scény bylo opravdu složité a dost drsné, ale tak to pan Hubač napsal. Věděla jsem od začátku, co mě čeká,“ řekla nám Ivana Andrlová (61).

Babička čtyřleté vnučky se těší na léto s rodinou, které prožije u nás. „Budeme jezdit po kamarádech a užívat si podle počasí a příležitostí. Žádné velké plány nemáme.“ 

Vlaďka Merhautová , Super.cz


Časová osa článků