Selfie před vyběhnutím.

Selfie před vyběhnutím. Foto: archiv AutTalk

Patnáct let po zvolení nejkrásnější Češkou má postavičku jako lusk. Pohyb Sokolové pomohl také v bohulibé věci

Tělo je pro modelku pracovní nástroj, a tak i Kateřina Sokolová (33) na tom svém zodpovědně pracuje. Když před lety přemýšlela o aktivitě, kterou by podpořila svůj Nadační fond AutTalk, bylo jasné, že některé z aktivit se budou týkat pohybu.

Nejkrásnější Češka roku 2007 už počtvrté uspořádala v parku poblíž pražského letohrádku Hvězda charitativní běh. „Mám velkou radost, že z našeho charitativního běhu RunAut už se stává tradice a lidé se na něj těší a vrací. Měli jsme opět hojnou účast, což nás pochopitelně moc těší. Moc děkuji všem, kteří nás přišli podpořit, a také moc děkuji všem partnerům naší akce. Já osobně jsem si běh moc užila, letos jsme měli oproti minulému upršenému běhu krásné počasí. Já jsem běžela taky 4 km. Moc natrénováno nemám, tak jsem to spíš lehce proklusala,“ řekla Super.cz se zbytečnou skromností modelka.

Zrušila svatbu a kila šla dolů: Modelka Kateřina Sokolová zhubla ze stresu. Jak dnes vypadá?

Stejně jako každý rok, i letos akci podpořila celá řada známých tváří. Běhu se zúčastnil i umělec Lukáš Musil alias Musa, který tento běh také podporuje každoročně.

Nejodvážnější fotky kariéry. Na některých snímcích chybí modelce Kateřině Sokolové i spodní díl oblečení

Akce se zúčastnila také moderátorka Primy Lenka Špillarová. „Rozhodla jsem se tuto aukci podpořit hlavně kvůli Katce, která mě pozvala. U nás na televizi pomáháme všichni moc rádi. Nejsem sice dnes v běžeckém, ale dnes půjdu a trasu si projdu,“ říká sympatická blondýnka.

Triatlonista Tomáš Svoboda běžel závod letos potřetí a tento rok zvítězil v kategorii muži na 8 kilometrů. „Já se přiznám, že téma autismu znám až díky Katce, jinak rád podporuji všechny charitativní běhy, které mám v dosahu. Jsem z Prahy z Dejvic což je kousek, takže jsem považoval za samozřejmost, že když budu moct, tak se na tento běh zastavím,“ říká Tomáš Svoboda.

Možná i proto, že počasí letos běhu přálo, se vybrala na pomoc autistickým dětem a jejich rodinám rekordní částka 180 210 korun. 

Jiří Čeladník , Super.cz


Časová osa článků