Ian Young a jeho malajská manželka Fatine.

Ian Young a jeho malajská manželka Fatine. Foto: fotobanka Profimedia

Brit utratil 330 tisíc za víza pro transsexuální manželku, po 14 dnech mu utekla

Za dobrotu na žebrotu by si mohl říct Angličan Ian Young, který zaplatil v přepočtu 336 tisíc korun za víza a další náklady spojené s přesunem své vyhlédnuté malajské manželky Fatine do Británie. Kuriózní na celé události je skutečnost, že Malajka je ve skutečnosti transsexuálka, která po dvou týdnech chudáka Younga opustila, informoval britský Daily Mail.

Brit se s osmatřicetiletou Fatine poznal během doby, kdy pracoval v Malajsii jako člen ochranky. Dlouho netušil, že se narodila jako muž, ale když se to dozvěděl, ve vztahu pokračoval, jelikož říkala, že je těsně před chirurgickou změnou pohlaví.

Dvaatřicetiletý školník pomohl své ženě k získání všech práv k pobytu ve Spojeném království, když po vynaložených 12 tisících liber (336 tisících korun) vyhrál boj o její víza a legální pobyt. Fatine jej ale po dvou týdnech od získání víz opustila.

Jelikož se ale informace rozkřikla, dočkal se Ian po stížnostech rodičů vyhazovu z práce a v dalších školách jej odmítli jako školníka zaměstnat. Angličan tak zůstal nejen bez peněz a se zlomeným srdcem, ale také bez práce a dokonce i bez domova, jelikož nebyl schopný nadále platit hypotéku.

„Utratil jsem všechno do poslední penny a všechno jsem ztratil. Nemám práci, svůj dům a nakonec ani ženu. Když se na to podívám zpětně, myslím si, že mě využila jen na to, aby získala víza. Cítím se jako blbec, domníval jsem se, že je to nejšťastnější období mého života, teď se mnou manželka nemluví, ale rozvádět se taky nechce,“ řekl zdrcený muž.

Young uvedl, že nyní jeho žena žije ze státních příspěvků v Manchesteru a svou kariéru začala jako tanečnice v baru. Podle svých slov byl z celé zoufalé situace tak nešťastný, že se jednou dokonce pokusil o sebevraždu, chtěl se předávkovat léky. Nyní se ale opět snaží postavit na vlastní nohy. 

Dagmar Plecháčová , Super.cz