Poslední rozloučení s Josefem Aloisem Náhlovským Super.cz

Šíp, Bohdalová a mnoho dalších se loučilo s Josefem Náhlovským. Zemřel náhle, byl to šok, vzpomínají přátelé

V Praze se konalo poslední rozloučení s komikem Josefem Aloisem Náhlovským. Zemřel po krátké těžké nemoci 7. dubna 2022 ve věku 72 let.

Rozloučení budou dvě, to druhé proběhne v úterý 19. dubna v Luhačovicích, kam komik desítky let jezdil a měl to tam rád.

O poslední rozloučení s Josefem Aloisem Náhlovským (✝72) se postará jeho kamarádka: Byli jsme jako bratr a sestra, říká

Náhlovský byl vystudovaný učitel českého jazyka, ale proslul svým smyslem pro humor, komickými scénkami, především v duu s kolegou Josefem Mladým (✝63). Spolupracoval a vystupoval také s Karlem Šípem či Petrem Novotným.

Fanoušci i přátelé milovali jeho vtip, který promítl také do knihy Krušnohorská kronika, v níž pojednával o fiktivním národu starých Krušnohorců. Sám sebe označoval za posledního žijícího Krušnohorce.

„Odešel veselý kamarád, který svou smrt plánoval od svých 35 let, byl to notorický hypochondr a všichni jsme se mu smáli. I kdyby nám teď řekl, že se chystá umřít, tak bychom mu to nevěřili. Stalo se to tak náhle, byl to obrovský šok. Jako když odejde kamarád a kolega, který nás mimochodem měl hrozně rád a vždycky nás podporoval a my jsme mu za to byli vděční,“ vzpomínal Aleš Háma.

Král srandy a jeden z největších kamarádů v této branži. Jan Rosák vzpomínal na Josefa Aloise Náhlovského (✝72)

„Nevěděl jsem, že je nemocný. On byl vždycky hypochondr, vždycky mu něco bylo. Tak tentokrát si srandu nedělal,“ uvedl Karel Vágner.

Hudebník Jakub Smolík řekl, že v poslední době byl Náhlovský smutný. „Na veřejnosti byl veselej, ale v soukromí byl hodně smutnej. Byl to takovej smutnej klaun,“ vzpomínal na přítele hudebník Jakub Smolík s tím, že Náhlovského velmi zasáhl odchod kamaráda Josefa Mladého, který zemřel v květnu 2018. „Byl to zlatej člověk, strašně hodnej,“ dodal Smolík.

Kromě zmíněných se přišli rozloučit Karel Šíp, Jiřina Bohdalová, Jan Rosák, Alois Švehlík, Jakub Wehrenberg a mnoho dalších přátel. 

Saša Šeflová , Lucie Sieglová , Super.cz


Časová osa článků