Byznysmen Nelson Peltz s manželkou Claudií Heffner Peltz

Byznysmen Nelson Peltz s manželkou Claudií Heffner Peltz Profimedia.cz

Protřelý miliardář, otec 10 dětí, a modelka: Kdo jsou tchán a tchyně mladého Beckhama?

Minulý víkend se konala svatba, jež byla zároveň jarní společenskou událostí číslo jedna. Na Floridě se brali fotograf Brooklyn Beckham (24) a modelka a herečka Nicola Peltz (27). Ženichovy rodiče představovat netřeba, ale kdo jsou rodiče nevěsty?

Noví příbuzní nejstaršího syna Beckhamových jsou byznysmen Nelson Peltz (79) a bývalá modelka Claudia Heffner Peltz.

Táta David se plácl přes kapsu: Podívejte se, co dostali mladí manželé Beckhamovi svatebním darem

Peltz je investorem s pověstí tvrdého byznysmena, jehož jmění dosahuje odhadem 1,7 miliardy amerických dolarů. Narodil se do židovské rodiny v newyorském Brooklynu, studoval ekonomickou fakultu na Pensylvánské univerzitě, kterou ale opustil a začal se věnovat podnikání v praxi.

Rodinná firma se stala jedním z největších distributorů mraženého jídla v Americe, i v dalším odvětví, v obalových materiálech, Peltz uspěl. Firma Triagle Industries byla lídrem v oboru, prodal ji v roce 1989 za 840 milionů dolarů, uvádí Daily Mail.

První fotky ze svatby Beckhamových: Takhle to slušelo nevěstě ve svatebních šatech a dlouhém závoji

Jeho jméno bylo v průběhu let spojené také se značkami Snapple, Wendy´s nebo Heinz. Je spoluzakladatelem investiční společnosti Trian Fund Management. Jeden z jeho blízkých přátel Greg Norman o Peltzovi řekl: „Nelson není typ na Harvard. Zná ulice. Ví, co masy chtějí.“

Peltz byl třikrát ženatý a má deset dětí. Osm včetně Nicoly, herce Willa Peltze nebo hokejisty Brada Peltze vychoval se třetí manželkou Claudií, se kterou je pětatřicet let, dvě se narodily do prvního manželství s Cythií Abrams. 

Lucie Sieglová , Super.cz


Časová osa článků