TMBK si tentokrát vystřelil z Vojty Drahokoupila a jeho odchodu ze Survivoru.

TMBK si tentokrát vystřelil z Vojty Drahokoupila a jeho odchodu ze Survivoru. TV Nova

TMBK čelí kritice: Schytal to za Drahokoupila a zesměšňování psychických problémů

Odstoupení Vojty Drahokoupila (26) z reality show Survivor vyvolalo vlnu reakcí na sociálních sítích, kde se začaly objevovat příspěvky, týkající se duševního zdraví a psychických problémů.

Zpěvákovi vyslovilo mnoho přátel i fanoušků svou podporu, někteří se dokonce rozhodli podělit o vlastní duševní problémy, aby v tom zpěvák nebyl sám. Tak jako vždy se ale našli tací, kteří zpěváka odsoudili a zkritizovali, že se neměl do pořadu v podlomeném psychickém stavu hlásit.

Náhlý odchod Vojty Drahokoupila z drsné reality show: Stalo se něco, co jsem rok a půl nezažil, rozplakal se

V reakci na současné dění vytvořil Tomáš Břínek alias TMBK satirickou koláž, jak už u něj bývá zvykem. Ve většině případů jeho výtvory lidé milují a svým sarkastickým, leckdy i černým humorem, baví přes půl milionu fanoušků. Zdá se ale, že tentokrát přestřelil. Na svůj profil umístil snímek Drahokoupila v Survivoru, kterému do úst vložil text: „Nikdo mi neřekl, že tady může pršet a že tady nejsou restaurace.“

Mnoho lidí tím pobouřil, včetně několika známých tváří. „Tohle je jeden z důvodů, proč ještě pořád psychické nemoci nejsou brány vážně a proč se lidé bojí o nich mluvit. Kdyby si tam kluk zlomil nohu, tak se tu nikdo nesměje,“ napsala pod jeho příspěvek Andrea Pomeje (34).

Celebrity uráží ve svých kolážích a volá jim nad ránem: TMBK při křtu své knihy skrýval novou přítelkyni

„Tohle není úplně sranda, možná přecenil svoje síly, chtěl zkusit, jestli to dá, chtěl to překonat a před celým národem pak i s vědomím toho, že se mu spousta z vás bude smát, přiznal, že to nedá. Respekt a úcta,“ vyjádřil se k příspěvku Břínka zpěvák Ondřej Ruml (40), který Drahokoupilovi vysekl poklonu.

Fanouškem TMBK je i Veronika Khek Kubařová (35), která se svými kolegy souhlasí. „Baví mě jeho satira, ale tohle je podle mě velmi nepovedené. Strašně mě mrzí, že psychické a fyzické problémy nemají ve společnosti stejnou váhu,“ myslí si herečka. 

Co říkáte na příspěvek Tomáše Břínka alias TMBK?

Dominika Rachůnková , Super.cz


Časová osa článků